В Україні можуть повторитися Лозова та Новобогданівка

Міністр МНС Віктор Балога заявив, що через стару інфраструктуру в Україні можуть повторитися події, як у Новобогданівці та Лозовій.

Глава Міністерства надзвичайних ситуацій Віктор Балога допускає повторення вибухів, як в Новобогданівці та Лозовій.

"У країні понад 1,5 тисяч об'єктів, на яких 13 мільйонів тонн небезпечних речовин може або спалахнути, або вибухнути. Не хочу лякати, але повторення вибухів, як в Новобогданівці або Лозовій, не виключено", - сказав Віктор Балога.

Відповідаючи на питання про техногенні катастрофи, які загрожують населенню, він підкреслив, що Україна - країна зі старою інфраструктурою і джерел загрози існує багато.

"Небезпечними є 15 діючих енергоблоків, сховища радіоактивних матеріалів і 2 дослідницьких реактора. Приплюсуйте 3 мільйона кубів твердих радіоактивних відходів. Україна взагалі прогресує в накопиченні відходів - їх у нас 35 мільярдів тонн, і щороку додається 700-800 мільйонів тонн", - відмітив міністр надзвичайних ситуацій.

Також Балога підкреслив, що небезпечні об'єкти знаходяться в усіх областях країни, а в зоні можливого хімічного ураження проживають близько 11 млн українців.

Крім того, за словами міністра, близько 60 тис. житлових будинків знаходяться в дуже поганому стані, а третина каналізаційних і тепломереж і кожен 5 міст - в аварійному стані.

Нагадаємо, 6 травня 2004 року, 23 липня 2005 і 19 серпня 2006 на військових складах в Новобогданівці Запорізької області виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів.

У серпня 2008 року на території військової частини А0829 в Лозовій (Харківська область) почалася пожежа, що призвела до вибухів.

Читайте також:

Міноборони запевнило, що військові склади у безпеці

Американці створять в Україні аналог служби "911"

МНС розповіло подробиці масштабної пожежі у центрі Києва

МНС буде рятувати людей за допомогою гелікоптерів олігархів

МНС планують об’єднати з МВС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: