В Україні різко зросла дитяча злочинність

В Україні різко зросла дитяча злочинність

Ілюстрація

Збільшився рівень злочинності серед дітей, які раніше вже скоювали злочини.

В Україні з початку 2011 року відзначається зростання дитячої злочинності на 15-17% порівняно з аналогічним показником минулого року. Про це повідомила на прес-конференції в Донецьку керівник управління забезпечення діяльності уповноваженого президента з прав дітей Людмила Волинець.

"Так, в Україні відбулося збільшення дитячої злочинності на 15-17% порівняно з минулим, 2010 роком", - сказала вона.

За словами Волинець, "для того щоб розуміти, чому вона збільшилася, потрібно розкласти її складові".

"Зазвичай, як правило, скоюють злочини діти, у яких проблемні сім'ї, у яких сирітство, п'ють батьки і т. д. Ми проаналізували ситуацію, і виявилося, що різко збільшився рівень злочинності серед дітей, які вже скоювали злочини. Тобто, повторна і рецидивна злочинність. Це надзвичайно серйозне питання", - пояснила Волинець.

Вона зазначила, повторно злочини скоюють "ті діти, які вчинили злочини, щодо них не були зроблені дії, щоб їх відправити в місця позбавлення волі, але, разом з тим, профілактична робота була недостатня", і в результаті вони "отримують більш серйозний термін".

Волинець висловила стурбованість збільшенням дитячої злочинності, що відбувається на тлі реформування правоохоронної системи.

"Сьогодні ми стривожені тим, що, з одного боку, відбулося це збільшення дитячої злочинності, з іншого боку - що це відбувається, в тому числі, на тлі реформування органів внутрішніх справ в частині кримінальної міліції у справах дітей", - сказала вона. На її думку, необхідно розібратися і серйозно "осмислити ці два процеси".

"Якщо сьогодні збільшується злочинність дитяча, то чи варто сьогодні радикально міняти компетенцію кримінальної міліції у справах дітей?... Можливо, і варто, і тоді не буде повторної злочинності, а може, й не варто... Але треба подумати, як це робити. Ця соціальна проблематика сьогодні ще більше загострює питання доцільності та напрями реформування органів внутрішніх справ у справах дітей", - зазначила Волинець.

Нагадаємо, нещодавно президент Віктор Янукович констатував зростання дитячої злочинності і злочинів проти дітей. Він заявив, що кожний 15 злочин у країні чинять неповнолітні, а серед засуджених кількість неповнолітніх понад 8 тис.

Читайте також:

В Україні видали Кримінальний кодекс для дітей

Могильов: кримінальна обстановка в Україні не гірша, ніж у Європі

За останній рік в Україні різко виріс рівень злочинності

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація