Відбулася ротація українців у Косово

Друга група українських миротворців з Косово прибула літаком на батьківщину.

УКраїнські миротворці в Косово
УНІАН
Це вже восьма ротація українських миротворців у неспокійному краї.
Сьогодні о 14.55 на військовий майданчик міжнародного аеропорту “Бориспіль” здійснив посадку літак Ту-154 Державного підприємства Міністерства оборони України “Українська авіаційна транспортна компанія”, який доставив на батьківщину другу групу українських миротворців з Косово.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на управління прес-служби Міноборони, з прибуттям до Києва 95 військовиків завершилася чергова – восьма – ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР у Косово.

Загалом у рамках цієї ротації до Косово було доправлено 179 українських миротворців, а на Батьківщину повернулися 178 наших військових. 

У період з квітня по жовтень 2007 року українські миротворці восьмої ротації здійснили 1027 патрулювань, виставили більше 200 спостережних постів, перевірили більше 5 тисяч одиниць автомобільного транспорту та більш ніж 12 тисяч осіб, провели 4 гуманітарні акції з надання безкоштовної медичної допомоги місцевому населенню. Спільно з представниками з інших миротворчих контингентів сил КФОР українські миротворці взяли участь у 3 операціях.

Основу миротворчого підрозділу нової – дев’ятої - ротації, який виконуватиме місію на Балканах, складає 2-й механізований батальйон 30-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу, що дислокується на Житомирщині. Незначну частину штатного батальйону доповнюють спеціалісти з інших частин. Вищою атестаційною комісію Міністерства оборони України на посаду командира національної складової “УкрПолбату” нової ротації затверджено начальника штабу 30-ї окремої механізованої бригади підполковника Олександра Нестеренка.

Протягом останніх шести місяців на базі Житомирського спеціалізованого начального центру тривала інтенсивна підготовка майбутніх українських миротворців нової ротації. Тактико-спеціальні заняття проходили в умовах наближених до реальної обстановки, за сучасними натовськими стандартами. Офіцери, прапорщики, військовики служби за контрактом навчалися приймати самостійні рішення під час розміщення на території зони відповідальності і проводити миротворчі операції під егідою сил КФОР.

Українські миротворчі підрозділи виконують миротворчі завдання у Косовому з 1 вересня 1999 року.

Серед основних завдань, що покладаються на особовий склад національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР, - патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту і населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам’ятників тощо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: