Паломництво до Умані перетворюється на модний тренд
Працівники аеропорту вже встигли "порадіти" звичці хасидів возити за собою свій улюблений провіант.

Цього року в Умані, де поховано духовного лідера євреїв Цадика Нахмана, збереться вдвічі більше людей, ніж зазвичай, ідеться в сюжеті ТСН.Особливе.
Помічник головного київського рабина, який зустрічає в аеропорту "Бориспіль" VIP-гостей, розповів, що цьогоріч серед прочан тільки половина справжні брацлавські хасиди. До України нині летять усі євреї, бо це перетворилося на модний тренд.
"Це можна назвати трендом. Я не можу сказати, що це мода, це тренд. Є тенденція літати в Умань, тому що комусь це допомагає, комусь це просто цікаво", - розповів помічник рабина.
Тим часом директор аеропорту "Бориспіль" Антон Волов вже поскаржився на звичку хасидів возити з собою провіант. Так, середньостатистичні єврейські прочани везуть із собою з дому в коробках їжу, до якої звикли, - запечене м'ясо та рибні вироби.
"Привезли величезний палет свіжої риби, яку чомусь ніхто не забрав, і ми довго думали, що з ним робити", - поділився Волов.
А от міліції єврейські прочани клопоту не додають. Олександр Чорний, один зі ста міліціонерів, що охороняють "Бориспіль", розповів, що порівняно з англійськими вболівальниками, хасиди – чемні й милі.
Зазначимо, хасиди щорічно приїжджають в Умань поклонитися могилі Нахмана під час святкування єврейського Нового року, Рош Ха-Шана, що у 2012 році випав на 17 вересня.
Цього року в Україні очікують прибуття близько 25 тисяч єврейських прочан.