Янукович не підпише закон про вільні мітинги

Глава держави не підпише закон про мирні зібрання, доки в нього не будуть внесені ті правки, які будуть гарантувати людям свободу зібрань.

Президент Віктор Янукович не підпише закон про мітинги, поки в ньому не буде гарантій свободи таких зборів. Про це заявила заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман в ефірі "Шустер live".

"Цей законопроект був поданий Юлією Тимошенко, і президент не підпише цей закон до тих пір, поки в нього не будуть внесені ті правки, які будуть гарантувати людям свободу зібрань", - зазначила вона.

У свою чергу депутат від БЮТ Сергій Соболєв заявив, що його політична сила не підтримає цей законопроект, поки в ньому не будуть враховані пропозиції блоку.

Нагадаємо, законопроект про порядок організації і проведення мирних заходів передбачає, що організатори мирних зборів зобов'язані завчасно подати до органів виконавчої влади повідомлення про проведення заходу, в якому вказується час, місце, мета і форма проведення.

Раніше представники більше тридцяти громадських організацій звернулися до голови Верховної ради Володимира Литвина з проханням відкласти розгляд законопроекту, провести парламентські слухання з даного питання і погодити нову редакцію з Венеціанською комісією.

Комітет Верховної ради з питань прав людини рекомендував підтримати в другому читанні законопроект "Про порядок організації і проведення мирних заходів", що регулює проведення мітингів.

Правозахисники вважають, що документ дозволить владі забороняти акції протесту, принижуючи значущість їх приводів.

Зауважимо, що цей документ був прийнятий в першому читанні 3 червня 2009 року. Він, зокрема, зобов'язує організаторів зборів повідомляти про їх проведення органи місцевої влади.

Читайте також:

В Одесі влада заборонила мітинг, посилаючись на указ часів СРСР

У 12 містах України пройшли акції протесту проти свавілля міліції

Рада погодилась ухвалити закон про обмеження акцій протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: