Янукович: пенсійна реформа не готова до впровадження

На думку глави держави, необхідно спочатку провести серед громадян роз’яснювальну роботу щодо положень закону про пенсійну реформу.

Президент Віктор Янукович заявляє, що законопроект про пенсійну реформу не готовий до розгляду у Верховній раді. Про це президент сказав 18 березня під час зустрічі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим.

"Я ініціативно скасував на цьому тижні розгляд закону про пенсійну реформу", - цитує Януковича його прес-служба.

Аргументуючи своє рішення, президент підкреслив, що "законопроект не готовий до голосування". "Я щоденно отримую величезну кількість листів від громадських організацій, громадян України, які вказують на те, що люди не знайомі з положеннями цього закону… Фактично, не знайомі з пенсійною реформою", - зауважив Янукович.

Глава держави наголосив, що перш ніж розглядати законопроект про пенсійну реформу у парламенті, необхідно провести роз’яснювальну роботу положень закону серед громадян. "Перед тим, як його (законопроект) розглядати у Верховній раді, треба, щоб його усвідомлювали люди, ті, яких буде торкатися той чи інший закон, та чи інша реформа", - підкреслив Янукович.

У зв’язку з цим президент доручив Азарову вдосконалити хід громадського обговорення майбутньої пенсійної реформи і цей законопроект.

"Додатково треба обов’язково провести громадські слухання в регіонах, - підкреслив глава держави. – Я знаю, що віце-прем’єр-міністр Тігіпко добре працював у цьому напрямку, і не тільки він. Але цього недостатньо".

Янукович зауважив, що пенсійна реформа є дуже серйозним кроком, тож керівництво держави має підійти до нього з усією відповідальністю. Президент наголосив, що ця реформа в першу чергу спрямована на "підвищення пенсій тим категоріям пенсіонерів, які сьогодні не можуть жити на такі малі пенсії".

Глава держави також підкреслив, що, згідно з положеннями законопроекту, значно скорочується розмір максимальної пенсії. "Ми значно знижуємо верхню межу, яка вже досягла 60 тисяч гривень. Ця межа не повинна перевищувати десять мінімальних пенсій", - наголосив Янукович.

На переконання президента, завдяки реформі у пенсійній сфері буде легалізовано тіньові заробітні плати, що дасть можливість забезпечити зростання розміру пенсій. "За рахунок пенсійної реформи ми легалізуємо заробітні плати, і люди, які виходять на пенсії, за рахунок легалізації власної заробітної плати отримають більші пенсії. Це буде набагато більше, ніж ті заробітні плати мізерні, які вони отримують в конвертах", - резюмував глава держави.

Як відомо, реалізація пенсійної реформи залишається в переліку ключових зобов'язань України для отримання чергового траншу кредиту МВФ. При цьому розпочати її потрібно було до кінця березня.

Проте Верховна рада відклала розгляд пенсійної реформи до початку квітня. Депутати вирішили доопрацювати законопроект.

Реформа передбачає поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, щорічно він повинен збільшуватись на 6 місяців починаючи з 2011 року. Для чоловіків, що працюють на державній службі, пенсійний вік повинен бути підвищений до 62 років з 2013 року.

Читайте також:

МВФ змусив Україну розпочати пенсійну реформу негайно

Кабмін: урізати пенсії депутатам буде вкрай важко

Янукович пообіцяв збільшити пенсії на 200 гривень

ВідеоЯнукович: пенсійна реформа не готова до впровадження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: