Янукович перепише Конституцію (відео)

Янукович хоче скасувати зміни в Конституції, схвалені в 2004 році з активною допомогою ПР, які тоді були покликані обмежити повноваження майбутнього президента Ющенка.

Віктор Янукович хоче підсилити повноваження президента, для чого вважає за доцільне переписати Конституцію.

Про це йде мова у відеозверненні Віктора Януковича до українців з нагоди Дня Конституції, що святкується 28 червня.

Відеозвернення оприлюднила задовго до свята "Українська правда". Це привітання було напередодні записане в Адміністрації президента, змонтоване та розіслане на канали з тією метою, щоб його протранслювали в день свята.

У своєму зверненні Янукович прямо вказує на головний недолік Конституції - схвалені в 2004 році зміни. Ті самі зміни, які тоді були покликані обмежити повноваження майбутнього президента Ющенка і за які фракція Партії регіонів проголосувала в повному складі.

Тому Янукович прагне переписати повноваження президента. Цей висновок з його відеозвернення очевидний - адже зміни 2004 року, які він зараз пропонує відредагувати, стосуються саме звуження переліку прав і обов'язків глави держави.

"Конституція в сучасних динамічних історичних умовах потребує деяких змін. Деякі її норми, зокрема поспішно прийняти в кінці 2004 року, стали причиною розбалансування та серйозної кризи влади, а відтак об'єктом обґрунтованої критики всередині країни та з боку міжнародного співтовариства", - повідомляє Янукович у своєму святковому зверненні з нагоди Дня Конституції.

У промові Янукович не вказує, які конкретно зміни він пропонуватиме. Лише запевняє, що опиратиметься на абстрактну "волю народу".

"...Хочу наголосити - виправлення недоліків, процес удосконалення Конституції жодним чином не повинен повторитися на політичну акцію. Це серйозна зміна суспільних відносин, яка має опиратися на волю народу, відповідати сучасним реаліям та визначати поступ держави в цілому".

Як відомо, нещодавно глава Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк теж виступив за перегляд чинної Конституції.

"Речі потрібно називати своїми іменами. Конституцію потрібно переглядати й будувати сильну державу, починаючи із сильних регіонів", - заявив губернатор.

Чиновник наголосив, що до Конституції мають бути внесені ті позиції, "які підтверджують те, що ми прихильники демократичних принципів розвитку й ринкової економіки".

Читайте також:

Донецький губернатор натякнув, що пора переписати Конституцію

Кияни отримають Конституцію від Черновецького

Адміністрація Януковича назвала найкращою моделлю влади кучмівську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: