Ющенко створив інститут імені себе

Ющенко створив новий інститут, де він президент, і де інтелектуали проводимуть дискусії із різних проблем.

Міністерство юстиції офіційно зареєструвало нову громадську організацію — "Інститут Президента Віктора Ющенка "Стратегічні ініціативи".

Одним із завдань інституту є створення майданчика, на якому інтелектуали проводили б дискусії із різних проблем. "Наше становлення, зовнішня політика або гуманітарна політика, безпека, мовна та історична політика — про ці проблеми інтелектуали нації мають відкрито дебатувати, апелювати до суспільства з тих чи інших питань. Думаю, ці теми цікаві для українського суспільства. І тому такий проект я хочу реалізувати", — розповів про своє починання Віктор Ющенко.

Розмови про створення "Інституту Ющенка" почалися ще до президентських виборів у січні–2010. Однак конкретне підтвердження від самого Ющенка з'явилося недавно, коли він зустрічався з екс–президентом США Біллом Клінтоном у ранзі керівника нової громадської формації. З–поміж іншого відомі політики обговорили можливості співпраці між своїми організаціями «за програмами, важливими для української молоді та української громади в контексті захисту демократичних цінностей та національних інтересів».

Віктор Ющенко повідомив, що працював над оформленням установи впродовж кількох місяців. "Перший раз я отримав відмову в організації такого інституту", — розповів екс–Президент під час візиту на Івано–Франківщину на Покрову.

Згідно зі статутом, метою інституту є "задоволення та захист соціальних, економічних, освітніх, культурних та інших спільних інтересів його членів, розробка, обґрунтування, представлення суспільству стратегічних ініціатив із ключових питань розвитку України, її єдності, утвердження національних цінностей у житті держави і суспільства, сприяння реалізації європейського вибору України, підтримка зусиль із включення України до європейського економічного, політичного, соціального та інтелектуального простору, поширення сучасного розуміння європейськості та українськості у всій різноманітності їх вимірів". Серед завдань — розвиток громадянського суспільства, оцінка тенденцій в українській політиці, збереження культурних цінностей, контроль влади, промоція європейського вектора тощо.

Створювати громадські організації — звична практика для колишніх державних лідерів. Так, існують благодійна організація "Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна" та Всеукраїнська доброчинна організація "Місія "Україна — відома", де керівником — Леонід Кравчук.

Читайте також:

Родина Ющенка забудує Андріївський узвіз рестораном, паркінгом і магазином

У Ющенка зібрали підписи проти другої мови

Ющенко нагрубіянив журналістам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: