Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ющенку пророкують крісло прем'єр-міністра

Команді чинного президента було б вигідно - з точки зору переговорів з Євросоюзом і США - залучити на свою сторону "ліберала, ринковика, демократа".

Екс-президент Віктор Ющенко може змінити Миколу Азарова на посту прем'єр-міністра. Про це пише російське видання "Независимая газета" з посиланням на джерело, близьке до чинного уряду.

Видання зазначило, що на тлі погіршення економічної ситуації і росту невдоволення населення в Україні знову заговорили про можливу зміну прем'єр-міністра. Приводом для чуток послужила зустріч Віктора Януковича з попередниками - Віктором Ющенком, Леонідом Кучмою та Леонідом Кравчуком. А тижнем раніше лідер Європейської партії Микола Катеринчук заявив, що "Ющенко, який сприяв обранню Януковича президентом, зараз чекає, коли Янукович призначить його прем'єр-міністром".

Водночас прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова запевнила, що для чуток і заяв "немає жодних реальних підстав". Проте джерело, близьке до чинного уряду, сказало, що переговори ведуться. Воно нагадало, що місяць тому Ванникова підтвердила факт "регулярного спілкування Ющенка з Януковичем".

Джерело вважає, що команді чинного президента було б вигідно - з точки зору переговорів з Євросоюзом і США - залучити на свою сторону "ліберала, ринковика, демократа". "Це одразу ж нейтралізувало б "чинник Тимошенко" в українській політиці і зняло б на заході усі підозри в авторитаризмі нової влади", - повідомило джерело в уряді.

Політолог Володимир Золоторьов зазначив, що в нинішніх умовах зміна уряду була б логічним кроком з боку президента: "Команда Миколи Азарова, оголосивши економічні реформи, але діючи командно-адміністративними методами, накопичила вже стільки негативу, що ситуація в країні стала просто вибухонебезпечною. І Януковичу, чий політичний рейтинг за рік знизився з 45 до 25%, щоб утриматися при владі, доведеться принаймні робити вигляд, що він не підтримує свою ж урядову команду".

Експерт зазначив, що Ющенко в цій ситуації може бути зручний Януковичу ще й з тієї причини, що, обіймаючи раніше посади прем'єр-міністра і глави Нацбанку в період правління Кучми, він переконливо довів свою ефективність в якості економічного менеджера: успішно провів низку складних реформ і добився помітного економічного росту.

Експерт вважає, що саме це зараз потрібно Януковичу, який заради запобігання назріваючому соціальному вибуху може навіть нехтувати думкою російського керівництва, яке вороже ставиться до Ющенка.

Така жертва була б абсолютно безглуздою, впевнений доктор соціологічних наук, директор компанії Ukraine Sociology Service Олександр Вишняк. "Нехай Ющенко вважається хорошим професійним економістом, але, по-перше, він звик мислити макроекономічними категоріями, його ніколи сильно не цікавив рівень життя пересічних громадян, а саме це питання стало головною проблемою для команди Януковича. По-друге, призначення помаранчевого лідера на пост прем'єра тільки послабило б позиції нинішнього президента: цей крок не зрозуміли б найстійкіші виборці в Криму і Донбасі і вже точно не підтримали багато союзників Януковича", - сказав соціолог.

Читайте також:

Українці поставили Януковичу ту ж оцінку за перший рік, що й Ющенку

Кабмін залишив Ющенку державну дачу

Колишній соратник президента: Янукович дуже схожий на Ющенка

Залиште свій коментар

Вибір редакції