За рік у Києві собаки покусали 4,5 тисячі людей

На людей нападають не тільки бродячі, але й домашні собаки. Небезпека підвищується навесні та восени - в періоди спарювання.

У 2010 році від укусів собак постраждали майже 4,5 тисячі киян. Відповідні дані оприлюднили в КП "Центр ідентифікації тварин".

За підсумками року центром було зареєстровано 1684 випадків, коли людей покусали домашні собаки, і 2777 випадків, коли нападали безпритульні пси.

Крім того, зафіксовано 809 покусів домашніми котами і 157 - бездомними.

У 90% випадків тварини нападають на членів сім'ї, в якій живуть, пояснила начальник відділу обліку та реєстрації центру Світлана Васильєва. При цьому небезпека нападу собак на людей підвищується навесні та восени - в періоди спарювання. Проте дані статистики свідчать, що напади собак на киян відбуваються регулярно незалежно від пори року.

Якщо Вас покусав собака, необхідно одразу звернутися до хірурга або травматолога в лікарню за місцем проживання. За відсутності такої можливості обробіть рану самостійно. Місце укусу слід ретельно промити розведеним у воді милом (підходить як господарське, так і туалетне або антибактеріальне). Рану можна обробити тривідсотковим розчином перекису водню і накласти стерильну пов'язку з антисептиком. Після цього слід обов'язково звернутися до найближчої медичної установи. Укус тварини повинен оглянути і обробити фахівець.

Слід пам'ятати про таке страшне захворювання, як сказ, переносником якого можуть бути собаки. Найбільш небезпечними при нападах скаженої собаки вважаються укуси на обличчі, голові й кінчиках пальців. Якщо собака є носієм вірусу сказу, то щеплення необхідно робити негайно.

Читайте також:

Безстрашний чіхуахуа врятував дитину від двох розлючених пітбулів

У Києві згорів єдиний притулок для тварин: там було 25 собак

На Донеччині бродячі пси обгризли до кісток 15-річного хлопця

16 голодних котів тиждень харчувалися трупами господаря та його матері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: