Забудови в центрі Києва поділять на хороші та погані

Головний архітектор столиці не збирається повністю забороняти будівництво в історичному центрі Києва. Він вважає, що забудови слід "просіяти через дрібне сито".

Сергій Целовальник
"Комсомольская правда" в Украине
Сергій Целовальник
Головний архітектор Києва Сергій Целовальник вважає, що нові забудови в історичному центрі столиці мають бути "просіяні через дрібне сито" – ті, що не відповідають критеріям, заборонять.

"Ми виявимо ті з них (проектів), які заважають розвитку міста, суперечать генплану, шкодять комунікацій, транспорту, зеленим зонам, школам і дитячим садкам. Після цього будемо пропонувати депутатам Київради анулювати ці землевідводи або домовлятися безпосередньо з девелоперами, пропонувати їм інші ділянки або гроші. А якщо не будуть погоджуватися, будемо відбирати у примусовому порядку, оскільки мова йде про соціальну необхідність - місту потрібна саме ця земля!", - розповів Целовальник в інтерв`ю "КоммерсантЪ-Украина".

"Інша справа, якщо землевідведення абсолютно законне, а проект відповідає всім архітектурним нормам. Тоді ми просто не можемо скасовувати узгодження, адже забудовник легко виграє суд", - відзначив головний архітектор.

Щодо будівництв, які привернули увагу експертів ЮНЕСКО, Целовальник розповів:
"Після війни квартали вулиць Рейтарської, Стрілецької та інших були забудовані по периметру, всередині кварталів існують величезні провали. Ці провали необхідно забудовувати, але нові будинки повинні бути співмасштабними за розміром і поєднуватися за стилем з тими, що вже побудовані тут".

Він підкреслив, що не погоджується з тим, щоб "через жадібність бізнесу, боягузтво влади та її безпринципність у повному сіамському симбіозі на місці цих провалів вилізли багатоповерхові будинки".

На його думку, через такі випадки пізніше приймаються рішення про заборону будь-якого будівництва, навіть правильного, зі смаком.

Нагадємо, раніше Целовальник заявив, що монументу Незалежності не місце на головній площі країни. "Мене бентежить, що 10-та річниця Незалежності України була висловлена у вигляді тиранічного символу - колони, забитої в центр площі", - сказав він.

Читайте також:

Скандальна забудова Софії Київської зупинена

Софія Київська уникнула "чорного списку" ЮНЕСКО

На Майдані почали ремонт монументу Незалежності

Новий генплан забудови Києва: Хрещатик більше не чіпатимуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: