Закарпатське місто перейменують угорською мовою

У Берегово відбувся референдум щодо зміни назви міста на Берегсаз. Бюлетені в Берегові були надруковані українською та угорською мовами.

31 жовтня у м. Берегово на Закарпатті паралельно з місцевими виборами відбувся референдум про зміну назви міста з української на угорську – на Берегсаз.

Як повідомив голова Закарпатської обласної організації ВО "Свобода" Олег Куцин, офіційних результатів референдуму ще немає, але, за попередніми даними, у ньому взяло участь близько 51% городян, що мають право голосу.

Куцин повідомив, що, за попередніми даними, за перейменування Берегові проголосувало 52% тих, хто взяв участь у референдумі, проти – 48%.

"Ми вважаємо, що референдум відбувся з порушеннями закону, тому оскаржуємо його. 2 листопада подали скаргу в обласну ТВК, а після офіційних результатів, які чекаємо до суботи, будемо подавати скаргу в прокуратуру", - заявив Куцин.

За словами "свободівця" виявлено три процедурні порушення. По-перше, бюлетені були надруковані і українською, і угорською, а не виключно державною мовою. По-друге формулювання питань українською і угорською не було ідентичним, а по-третє, пропозиції відповідей "так" і "ні" пропонувалося не закреслити, а відзначити "галочкою", що теж не відповідає вимозі закону.

В Берегівській міській ТВК повідомили, що референдум, який проходив в у Берегові в один день з місцевими виборами, відбувся. За зміну назви м. Берегова з української на угорську Берегсас проголосувало 4688 мешканців міста, проти — 4358. Недійсними визнано 332 бюлетені.

Як наголошують у Берегівській міській ТВК, це попередні дані, оскільки ще не надішли всі протоколи з дільниць.

Як повідомлялося, у Берегово та інших населених пунктах Закарпаття циганам дозволили заходити у виборчі кабінки цілими родинами.

Це пов'язано з майже поголовною неграмотністю циган, яка сягає 90%.

Читайте також:

На Закарпатті голосують за зміну назви міста на угорську

Циганам дозволили заходити до кабінки для голосування всією сім'єю

В Одесі під двері керівника виборчої комісії підкинули голови тварин і чотири гвоздики

Перші результати виборів будуть відомі вже зранку

На місцеві вибори прийшли менше третини виборців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: