Завгосп Кучми вимагає закрити сім кримінальних справ проти нього

Скандальний екс-чиновник вимагає закрити 7 кримінальних справ, порушених проти нього за масштабні відчуження держвласності.

Екс-керівник Держуправління справами Ігор Бакай через суди добивається закриття всіх кримінальних справ, порушених проти нього в Україні.

17 лютого Печерський суд Києва розгляне скаргу адвокатів Ігоря Бакая, що вимагають закрити всі кримінальні справи проти свого клієнта, який у 2005 році був вимушений виїхати до Росії.

Адвокати добиваються скасування постанов прокуратури про порушення семи кримінальних справ, де фігурує Бакай, і ще двох постанов - про притягання його до відповідальності як обвинуваченого. Всі матеріали були складені ще в 2005 році.

Нагадаємо, Бакай набув скандальної слави п'ять років тому, коли стало відомо про масштабні відчуження держвласності під час його керівництва Державним управлінням справами (2003-2004 роки). Зокрема йшлося про продаж майнових комплексів "Готель "Дніпро", "Готель "Україна", нерухомого майна Національного комплексу "Експоцентр України". Крім того, в цей же час були відчужені деякі відомі кримські здравниці, серед яких санаторії "Гурзуфський", "Дніпро", "Зірки України".

Прокурорська перевірка виявила низку інших злочинів. Зокрема встановлено багатократне використання літаків державіапідприємства "Україна" (входить до структури Держуправління) для здійснення комерційних рейсів впродовж 2003-2004 років. Слідчі встановили, що керівником Держуправління справами з використанням бюджетних коштів був придбаний автомобіль Mercedes вартістю близько 1 млн грн.

Не пройшло мимо уваги прокуратури і незаконне виділення Бакаєм житлової площі для своїх заступників. На підставі всіх цих фактів слідчі київської прокуратури порушили кілька кримінальних справ. Проте притягти до відповідальності екс-керівника не вдалося. Наприкінці 2004 року він зник, а через кілька місяців з’явився в Росії, де отримав друге громадянство.

Виїхавши від українських правоохоронних органів на безпечну відстань, Бакай не сидів склавши руки. Вже в 2006 році його адвокати звернулися до Печерського суду Києва, де зажадали закрити всі кримінальні справи проти клієнта і припинити його міжнародний розшук. Судді прийняли аргументи позивачів. Сторону Бакая узяв і Апеляційний суд Києва. Окрім перерахованих вимог, судді погодилися із захистом екс-керівника і зняли арешт з рухомого і нерухомого майна колишнього чиновника, його дружини й тестя.

У свою чергу Верховний суд у 2007 році скасував рішення першої і другої інстанцій, направивши справу на новий судовий розгляд. Проте історія повторилася. Печерський і Апеляційний суди знов віддали правоту в спорі захисникам Бакая. А 24 грудня 2009 року Верховний суд залишився вірний собі і скасував рішення нижчих інстанцій. В результаті справа Бакая утретє опинилася в Печерському суді. Якщо 17 лютого печерські судді продемонструють постійність, екс-глава Держуправління справами знову опиниться поза підозрою і буде знятий з міжнародного розшуку.

Читайте також:

Сацюк і Білоконь стали російськими генералами

Боделан спростував інформацію про повернення до України

Чому росіяни ховаються в Україні?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: