Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Диверсанти "ДНР" примудряються закладати протитанкові міни в тилу сил АТО

Сапери кожного дня виходять на роботу, аби убезпечити побратимів з інших підрозділів.

Українські сапери ризикують життям не менше, ніж побратими у відкритому бою з ворогом, але навіть там, де тихо і не літають кулі – мають справу зі смертельною небезпекою. Незалежно від режиму тиші вони виходять на завдання у повному бойовому екіпіруванні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Військові щодня прочісують дороги в зоні АТО. Протитанкові міни ворог примудряється закладати навіть у тилу українського війська. "Друзі, сусіди там живуть і приїздять у гості, їм не складе труднощів закласти на дорозі сюрприз", - кажуть бійці. Виявлену вибухівку вони знешкоджують подалі від людних місць.

Відео Виявити і знешкодити: як виглядає війна очима українських саперів

Найчастіше сапери зустрічають протипіхотні осколкові міни. Такі можуть убити або серйозно покалічити людину. При їх розмінуванні інколи помиляються навіть досвідчені сапери. Інколи врятуватися допомагає чи-то диво, чи-то випадковість. "Ішов з металошукачем і врізався в кілок. Я не побачив, що розтяжці стоїть – пощастило, що в кілок врізався, а не зачепив розтяжку", - зізнається фахівець із розмінування.

Сапери кажуть, що на їхній роботі можна розслабитися, лише коли повертаєшся із завдання на базу. А перед виїздом навіть фотографуватися заборонено – погана прикмета. "Не купатися і не голитися", - кажуть сапери про інші. Та додають, що після нинішньої війни на полях Донбасу ще довго знаходитимуть міни, бо розчистити все просто нереально. Сапери війну не виграють, кажуть бійці, але вона для них триває набагато довше. Розміновувати територію доводиться роками вже після того, як інші підрозділи залишать лінію фронту.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції