Мінські домовленості дозволяють Україні лише перепочити під час війни – Горбулін

Росія нав'язуватиме свою волю й надалі, в тому числі й силовим шляхом.

Росія спекулює на послідовності виконання пунктів мінських домовленостей і постійно бреше під час переговорів. Про це заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень і представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуацію на Донбасі Володимир Горбулін.

"Основна зброя російської агресії – обман і лицемірство. Зараз найбільш актуальна форма російського обману – це мінський переговорний процес", - заявив він.

"Я хочу підкреслити, що сказав про процес, а не про мінські домовленості. Домовленості були єдиним і необхідним варіантом, який дозволив Україні перепочити безпосередньо у війні. Природно, вони фактично були сформовані з порушенням і політичної логіки, і найголовніше, напевно, з порушенням можливих шляхів хронології, як все робити. Це було більше політичне рішення, але воно дозволило Україні на певний час припинити військові дії", - пояснив експерт.

Горбулін пояснив, що під час переговорів відбуваються постійні спекуляції Росії "в її взаєминах з Францією, Німеччиною, коли Україна звинувачується абсолютно в усьому, і від неї вимагають прийняття в першу чергу політичного пакету рішень". І це в той час, коли перші три пункти мінських домовленостей про припинення вогню, відведення важких озброєнь і процес перевірки цих озброєнь за допомогою ОБСЄ – Росією та її бойовиками порушуються.

"Від України вимагають прийняти закон про вибори, не відповідаючи на питання, хто буде забезпечувати безпеку цих виборів. Від України вимагають записати сьогодні зміни до Конституції, а моя особиста точка зору, що некоректно будь-якій країні пропонувати іншій країні зміни до Конституції, як це сьогодні робиться. Повинна бути певна послідовність подій, а Росія в цьому постійно обманює інших учасників "нормандської четвірки", - підсумував Горбулін.

Як відомо, мінські домовленості мали чіткі часові межі для виконання кожного пункту. Всі вони мали бути виконані ще до завершення 2015 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: