Парламент ухвалив закон про деокупацію Донбасу

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Парламент ухвалив закон про деокупацію Донбасу

УНІАН

Нардепи розглянули близько 600 правок до документа.

Верховна Рада України ухвалила закон про деокупацію Донбасу - "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" (№ 7163). Перед цим народні депутати два дні розглядали близько 600 правок до документа, тому остаточного варіанту закону на сайті парламенту поки що немає.

Раніше повідомлялося в сюжеті ТСН, що законопроект офіційно вписує в українське законодавство факт агресії Росії, уточнює повноваження армії та водночас узаконює Мінські угоди. Росія здійснює збройну агресію проти України, організувала та підтримує терористичну діяльність на нашій території, йдеться у преамбулі закону. А щоби не пройшов традиційний російський трюк, який називається "нас там немає", у законі наголошується: Росія діє не лише прямо, а й через керованих нею найманців, встановивши окупаційну адміністрацію на захоплених територіях. Це має на меті, зокрема, унеможливити участь росіян у міжнародній миротворчій місії в Україні. Щодо самого введення миротворців, у законі ані слова, бо досі немає відповідного рішення Радбезу ООН.

У першопочатковому варіанті законопроекту була стаття, яка фактично узаконює Мінські угоди. Цей пункт критикують політики. Бо мінські протоколи - поза міжнародним правовим полем. Їх підписували неофіційні особи: представники бойовиків, а від України - екс-президент Кучма, а ще ці угоди ніким не ратифіковані. Щоправда, у законі йдеться про те, щоби виконувати лише безпекову частину протоколів. Але таким чином Україна може втрапити в пастку нав'язаних Росією угод, побоюються нардепи:

"Якщо ми визнаємо, що ми маємо виконувати частину цих угод, це означає, що ми маємо виконувати і іншу частину угод, яка передбачає політичні кроки. Вони стосуються змін до Конституції. В другу чергу це стосується виборів до контролю кордону".

Також "це означатиме, що Україна зобов'язалась поважати всі Мінські угоди, в тому числі у частині надання амністії усім учасникам бойових дій, що вона погодилась на фіксацію в Конституції і в законах особливого статусу цих територій".

Законопроект містив дозвіл військовим вести бойові дії в мирний час. Це звучить абсурдно, але такі реалії гібридної війни. Фактично стан війни Україною не оголошений, а відтак слід було підстрахуватися на випадок, якщо Росією чи її маріонетками будуть інспіровані судові процеси проти українських військових.

Факт агресії та повноваження армії: на розгляд ВР винесли законопроект про деокупацію Донбасу

Факт агресії та повноваження армії: на розгляд ВР винесли законопроект про деокупацію Донбасу

 

Наступна публікація