Рада не підтримала додавання біопалива до бензину

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За законопроект проголосувало 196 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Верховна Рада у вівторок, 16-го червня, не підтримала законопроєкт щодо додавання біопалива до бензину.

За законопроект проголосувало 196 народних депутатів при мінімально необхідних 226. Парламент 246 голосами відправив проект закону на доопрацювання в комітет. Після доопрацювання він може бути повторно винесено на розгляд до сесійної зали.

Проєкт закону передбачає обов’язкове додавання до всіх бензинів в Україні рідкого біопалива (біоетанолу). Не менш як 5% в об’ємі палива має складати частка біоетанолу від 1 липня 2021 року. З 1 липня 2022 року цю квота повинна підвищитися до 6%, з 1 червня 2023 року - не менше 7%.

Ця вимога не поширюється на бензини з октановим числом 98 і вище, а також на бензини, що купуються Державним агентством резерву і Міністерством оборони.

Виробництво біоетанолу буде сприяти енергетичній незалежності країни від імпорту нафтопродуктів (зокрема з РФ), зменшенню викидів шкідливих речовин в атмосферу, виникненню цілої низки виробничих підприємств і, відповідно, створенню робочих місць та притоку інвестицій в сферу.

Недотримання квот для операторів роздрібної торгівлі загрожує штрафом у розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (21 020 грн) за кожні 1000 л, отриманої для реалізації партії бензинів. Такий же штраф загрожує для виробників і імпортерів бензинів за кожні 1000 л, відпущеного для реалізації палива.

Головним контролюючим органом і тим, хто буде стежити за вмістом біокомпонентів в моторному паливі, виступить Державна екологічна інспекція.

Залиште свій коментар

Вибір редакції