Борщ молодості

Запам'ятайте – кожна, навіть традиційна страва може стати їжою молодості.

Борщ молодості, який він?

Відповідаю – передусім, наповнений потужними геропротекторами. Бетаїном з буряка, лікопеном з помідорів, каротиноїдами з моркви, сульфорафаном з капусти, куркуміном, аліцином з часнику, розчинною клітковиною з квасолі.

Крім того, низькокалорійний, тобто такий, що відповідає основному принципу харчування для довголіття –принципу обмеження калорій.

А ще – з низьким глікемічним індексом (ГІ), тобто він не має підвищувати різко глюкозу в крові і призводити до стрибку інсуліну, тому добре підходить всім, в тому числі і тим, у кого діабет 2 типу.

Як діє: оздоровлює печінку, детоксикує організм, освіжає мозок, покращує пам'ять, як бальзам діє на судини, заспокоює запалення в тілі, де б вони не ховались, сприяє зволоженню шкіри і запобігає розвитку будь-яких пухлин, їхньому прогресуванню.

Для борщу молодості ні в якому разі не можна смажити помідори, цибулю – лише тушкувати на слабкому вогні і лише з ложечкою олії, всю іншу олію (всього - десь 2 ст.л. на 1,5 л каструльку) додати в кінці приготування. Тоді ж витиснути зубчик часнику, вимкнути вогонь, коли капуста буде ще хрумкою, звареною до стану al dente.

Вживати борщ молодості треба з невеликою ложкою сметани, щоб добре засвоїлись всі жиророзчинні пігменти (відомо, що каротиноїди перетворюються на вітамін А, який має ранозагоювальні, епітелізуючі, зволожуючі властивості).

Додайте також і зелень довголіття.

  • різна;
  • багато.

І не забувайте – кожна, навіть традиційна і найулюбленіша страва може стати їжою молодості.

Життя з кожним кроком, з кожною тарілкою! Ми всі можемо стати і здоровішими, і довше жити!

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар