1 жовня в Історії

1 жовня в Історії

У  перший день жовтня   в усьому  світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку,  та  Міжнародний день музики.

 Міжнародний день музики заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним з ініціаторів створення Міжнародного дня музики був Дмитро Шостакович, композитор-класик 20 століття . Відзначається щорічно в усьому світі великими концертними програмами за участю кращих артистів і художніх колективів. У цей день звучать твори, що увійшли до скарбниці світової культури.

1869-й — перші поштові листівки випущені у Відні

У 1871-му  році    у Києві відкрито Колегію Павла Ґалаґана, створену Ґалаґаном Григорієм Павловичем, названу іменем його передчасно померлого сина Павла.

1884-го   на Вашингтонській конференції ухвалено рішення про введення на всій Землі поясного часу.

У 1908-му   — Генрі Форд  представив нову модель свого автомобіля  двомісний "Форд Ліззі" (модель T) ціною 850 доларів.

Завдяки своїй дешевизні та економічності став однією з найпопулярніших моделей першої третини 20-го століття. Початкова ціна в 850 доларів була згодом знижена до 825-и завдяки застосуванню конвеєрного способу збирання автомобілів, а в 1924 році "Жерстянка", як в народі називали "Модель Т", продавалась вже за 300 доларів. З часом в "Моделі Т" з'явився електричний стартер і електричні фари. До 1927 року, коли "Модель Т" зняли з виробництва, їх було виготовлно 15 мільйонів екземплярів.

У 1931-му  Став до ладу і випустив перший трактор Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе.

 У  67-му   — радянське телебачення розпочало регулярні кольорові передачі.

1977-го року  Пеле залишив великий футбол, забивши протягом своєї кар'єри 1281 гол в 1363 іграх

Відбувся прощальний матч легендарного бразильського футболіста Пеле, він зіграв по тайму за нью-йоркський "Космос", за який виступав у останні роки, і бразильський "Сантос", де починав свою спортивну кар'єру.. Сьогодні Пеле   він міністр спорту Бразилії, активний громадський діяч і успішний бізнесмен.

Народилися:

У  1881-му   -  Уільям Боїнг, американський авіаконструктор.

Він підняв у повітря свій перший літак у 1915 році  , а наступного року разом  зі своїм другом розробив гідролітак B&W. Пізніше, у тому ж році вони організували Пасіфік Аеро Продактс Компані для виробництва своїх літаків. Компанія поміняла свою назву на Боїнг ("The Boeing Company") у 1917 році. В останні роки життя Боїнг був президентом компанії, а потім і головою ради директорів.

 1897-го народився   Валер'ян Полiщук, український поет, письменник, літературний критик.

 1930-го  — Річард Гарріс, ірландський актор ("Гладіатор", "Гаррі Поттер").

 1944-го року  народився  виконавець гімну руху хіпі "San Francisco" -  Скотт Маккензі

У  1975-му році — Чулпан Хаматова   , російська акторка театру й кіно

Разом  з акторкою  Діною Корзун   у 2005 році  організувала  на сцені "Совресенника"  благодійний   концерт "Подаруй мені життя", аби допомогти дітям  з онкологічними  і  гематологічними захворюваннями. Станом на літо 2009 року  фонд зібрав більше   500.000.000 рублів.

Наступна публікація