11 січня в Історії

11 січня в Історії

11 січня - "найбільш ввічливий" день у році. / Фото: Архів

Чим відзначився цей день у світі  і, зокрема,  в Україні.

 Сьогодні  відзначають День "дякую".

Цього дня бажано подякувати усім близьким та рідним, тим, хто є поруч із вами та тим, хто вам небайдужий. Свято з'явилося за ініціативою ООН і ЮНЕСКО. В Україні Всесвітній день "дякую" відзначається втретє.

1569 рік - в Англії,  в соборі Св. Павла відбулася перша в світі лотерея.

1759-й - у Філадельфії (штат Пенсільванія) почала роботу перша у США страхова компанія.

1909  рік - із Нью-Йорка у Філадельфію вирушають учасниці перших жіночих автоперегонів.

В 1922-му чотирнадцятирічний канадець Леонард Томпсон став першою у світі людиною, котру врятували від смерті від діабету за допомогою ін'єкції екстракту підшлункової залози, в якому містився інсулін.

1960-го  в СРСР створено Центр підготовки космонавтів.

1981 року  команда з трьох британців під керівництвом сера Ранульфа Фіннеса завершила найдовшу за відстанню і найкоротшу за тривалістю експедицію через Антарктику, досягнувши бази Скотта після 75 днів шляху; було пройдено 2 тисячі 500 миль.

2008 рік  - Олексій Михайличенко призначений головним тренером збірної України з футболу (працював до кінця 2009 року, не виконавши завдання виходу на ЧС-2010).

В цей день народилися:

1859-й - Джордж Керзон, англійський державний діяч, політик-консерватор. Автор "Лінії Керзона", яка є основою сучасного українсько-польського кордону.

1875 року - Рейнгольд Глієр, російський, український і радянський композитор, диригент, педагог.

Учитель Прокоф'єва, Ревуцького й Лятошинського. Уродженець Києва. Був викладачем Київського музичного училища, яке назване його ім'ям.

В 1906-му народився Альберт Гофманн, швейцарський хімік і літератор, широко відомий як "батько-винахідник" наркотику ЛСД.

Дослідження Гофманном лізергінової кислоти, центрального загального компоненту алкалоїдів спориньї, призвело до синтезу ЛСД-25 в 1938 році Через п'ять років, повторюючи синтез майже забутої речовини, доктор Гофманн відкрив психоделічний ефект ЛСД після випадкової абсорбції речовини через кінчик пальця.

1958-го - Ірина Дерюгіна, заслужений майстер спорту СРСР з художньої гімнастики.

Єдина радянська гімнастка, яка двічі ставала абсолютною чемпіонкою світу - в 1977 і 1979 роках. У принциповій суперечці з російською школою художньої гімнастики Ірина Дерюгіна двічі була покарана дискваліфікаціями за упереджене суддівство та тиск на арбітрів. Була дружиною Олега Блохіна.

1972 року народився Костянтин Хабенський, російський актор театру і кіно ("Нічна варта", "Денна варта", "Адмірал", "Статський радник", "Іронія долі. Продовження").

В цьому ж році народився  Андрій Малахов, російський тележурналіст, шоумен, ведучий програм студії спеціальних проектів ВАТ "Пєрвий канал".

Повʼязані теми:

Наступна публікація