12  квітня в Історії

У цей день Юрій Гагарін здійснив перший вдалий політ в космос, та став першим космонавтом , якому вдалося живим повернутися на Землю. 12 квітня — Всесвітній день авіації та космонавтики.

 У 1606 році Британія прийняла свій прапор "Юніон Джек".

1911-го француз П'єр Прієр здійснив перший політ з Лондона в Париж.

1912 рік — у Львові українські скаути-пластуни вперше склали Пластову Присягу.

1919-й — у Москві в депо Москва-Сортировочна робітники у вихідний день безкоштовно відремонтували три паровоза.

Цей захід був активно підтриманий комуністичною пропагандою і з часом з'явився неологізм - "суботник" – безкоштовна добровільна праця заради високої ідеї, яка, однак, була повністю дискредитована і доведена до абсурду радянським керівництвом.

1934 року на верхівці гори Вашингтон, США підтверджений найсильніший порив вітру на поверхні Землі (372 кілометри на годину).

В 1937-му Сер Френк Уіттл випробував перший повітряно-реактивний двигун в Раґбі (Англія).

1961 року відбувся перший вдалий політ в космос, коли космонавт живим повернувся на Землю.

Космічний корабель "Восток-1", пілотований 27-річним Юрієм Гагаріним, стартував о 9:07 за московським часом з космодрому Байконур (Казахстан), зробив за 108 хвилин один виток навколо Землі і о 10:55 приземлився поблизу поволзького міста Енгельс (Росія).За американськими даними, котрі не були підтверджені Радянським Союзом, до Гагаріна мінімум чотири космонавта здійснили невдалі спроби облетіти земну кулю, але загинули . Після завершення польоту усмішка Гагаріна стала відома усьому світу, його було нагороджено вищими відзнаками СРСР, а на його честь були перейменовані вулиці і зведені монументи в багатьох містах Радянського Союзу.

1970 рік — на сцені Національної опери України дав свій перший концерт Оркестр Народних Інструментів України.

1984-й —в СРСР оголошено про початок переходу до 11-річної середньої освіти.

В 1992 році під Парижем відкрився Євродиснейлед.

Після п'яти років будівельних робіт, на котрі було затрачено понад 4 мільярди доларів, в Марне-Ла-Валле під Парижем відкрився Євродіснейленд. Це був перший у Європі і четвертий у світі гігантський парк атракціонів і розваг, збудований за концепцією відомого американського мультиплікатора Уолта Діснея.

12 квітня народилися:

У 1839 році Микола Пржевальський, російський мандрівник, географ, дослідник Центральної Азії.

Під час подорожі 1876—1877 років Пржевальський пройшов по Центральній Азії трохи більше чотирьох тисяч кілометрів — йому перешкодили війна в Західному Китаї, загострення відносин між Китаєм і Росією і його хвороба: нестерпний зуд у всьому тілі. І все-таки ця подорож ознаменувалася двома найбільшими географічними відкриттями — низин Таріму з групою озер і хребта Алтинтаг. Під час наступної подорожі уперше дослідив верхню течію Жовтої ріки (Хуанхе) протягом більше як 250 кілометрів; відкрив хребти Семенова і Угуту-Ула. Описав два нових види тварин — коня Пржевальського і ведмедя пищухоїда.

1933 року народилася Монсеррат Кабальє, іспанська оперна співачка (сопрано).

Одна з найбільш видатних співачок другої половини XX століття, власниця сильного, експресивного голосу, найбільша представниця мистецтва бельканто.

1950 рік Флавіо Бріаторe,  італійський бізнесмен і директор команди Формули-1 Рено.

У 1956 році народився  Енді Гарсіа, американський актор кубинського походження. ("Коли чоловік  кохає жінку", "Демонстрація сили", "Хрещений батько 3", "Недоторкані").

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: