12 липня в Історії.

12 липня в Історії.

В цей день народився Олександр Домогаров.

Тримайте  руку на пульсі історичних подій.  Лише тоді,  Ви дізнаєтесь, що:

 1918 рік — у мерії сьомого паризького округу одружилися художник Пабло Пікассо і російська балерина Ольга Хохлова, їх повінчали в російській церкві.

 1937 року   стартував безпосадковий переліт Москва — Північний полюс — США (екіпаж літака АНТ-25 у складі льотчиків Громова, Юмашева і штурмана Даниліна.

 В 1943 році в  районі Прохорівки (в рамках битви на Курській дузі) почався найбільший танковий бій в історії.

1,5 тисячі танків і самохідних установок з обох сторін.  Німці й радянські війська втратили приблизно по 200—400 танків, поле бою залишилося за радянськими.

 В 2003-му   Канада легалізувала марихуану.

 Існує кілька версій походження назви. Одна з них - від португальського mariguango - "п'яніючий". За іншою - від імен Марія і Хуан, що використовувалися для назви сигарет з конопле. Куріння марихуани викликає ті ж шкідливі ефекти, що й тютюнопаління:бронхіт, фарингіт, синусит, рак легень. Марихуана сприяє розвитку захворювань дихальних шляхів у більшій мірі ніж тютюн.

 12 липня 2008 року  — відзначення УПЦ КП 900-ліття Михайлівського Золотоверхого собору в Києві.

Побудований за наказом князя Святополка у 1108 року, храм вистояв перед ханським нашестям, але не витримав радянського часу. У 1937 р. собор підірвали, а мощі Святої Великомучениці Варвари, які зберігалися в храмі, знайшли місце у Володимирському соборі в Києві. З нагоди ювілею їх на декілька днів повернули у збудований заново Михайлівський Золотоверхий.

 В цей день народилися:

 У 1854 роціДжордж Істмен, американський винахідник і перший виробник фотокамери "Кодак", яка заправлялася звичною для нас фотоплівкою. Завдяки Істмену фотографія стала масовим явищем.

 1935 року народився  Вадим Гетьман, український політик та фінансист,

З 1987 року очолив Український республіканський Агропромбанк, з 1990 року— АКАПБ «Україна», у 1992-му — голова правління Нацбанку.

Один із засновників голова біржового комітету Української міжбанківської валютної біржі, народний депутат України 1-го і 2-го скликань; брав активну участь у розробці й прийнятті Конституції.

1946-го народилася  Валентина Толкунова, радянська співачка.

Народну любов співачці принесли пісні "Стою на полустаночке","Я не могу иначе", "Носики-курносики", "Во всем мне хочется дойти до самой сути", "Я деревенская", "Поговори со мною, мама" та інші.

 У 1963-му народився  Олександр Домогаров, російський актор  ("Графиня де Монсоро", "Вогнем і мечем", "Марш Турецького".

 12 липня 1978-го народилася  Катя Chilly (Катерина Кондратенко), українська співачка, композиторка.

За тринадцять років професійної кар’єри випустила чотири альбоми, що отримали значну увагу преси і глядачів. На сьогоднішній день Катя Chilly працює над акустичною програмою, де немає ні краплі електро. І готовує новий революційний ні на що не схожий матеріал.

Повʼязані теми:

Наступна публікація