13 жовтня в Історії

13 жовтня в Історії

В цей день розпочали будівництво Білого дому. / Фото: AFP

13 жовтня дізнаєтеся звідки походить забобон про п'ятницю, 13, подробиці будівництва Білого дому,  як американський флот використовує дельфінів, та чи можливо перевищити швидкість звуку.

  13 жовтня  1307-го року   за наказом короля Філіпа IV Красивого були одночасно арештовані всі французькі  лицарі -тамплієри. З цієї дати походить забобон про п'ятницю, 13.

 Ця версія вважається популярною міською легендою і була поширена здебільшого завдяки міфологізації та відображенні у літературі і популярних фільмах. Так часта згадка п'ятниці 13-го у сучасному суспільстів пов'язуєтья з комерційним успіхом таких романів  як "Код да Вінчі" Дена Брауна та "Останній тамплієр" Раймонда Коурі.    Наукових чи історичних підтверджень походження цього забобону саме від цієї дати не знайдено. Наукова  ж  назва фобії щодо цього забобону називається параскаведекатріафобія

 1675-го року голландський фізик Хрістіан Гюйгенс запатентував кишеньковий годинник.

 В   1792-му році у Вашингтоні розпочалося будівництво Білого дому.

Білий дім названий саме  так із-за  контрастності сіро-білих стін будівлі з червноними цегляними стінами навколишніх будинків. Будівництво Білого дому велось під керівництвом ірландського архітектора Джеймса Хобана, котрий зводив своє дітище за подобою Лейнстерського палацу в Дубліні 

1860-й рік  — у США  була  зроблена перша фотографія з повітряної кулі.

1957-го  в  СРСР здійснено запуск першого у світі штучного супутника Землі.

Через 10 років   Міжнародною федерацією астронавтики цю дату проголошено Днем початку космічної ери людства.

У  68-му   в Радянському Союзі відбувся перший політ пасажирського літака Ту-154.

1987-й рік   — у  Перській затоці американський флот уперше у світі використовував дельфінів у військових цілях.

1989-го у Києво-Печерській лаврі відкрито духовну семінарію Російської православної церкви.

У  1997-му   році  через три тижні після подолання межі швидкості в 700 миль на годину, британець Енді Грін на реактивному автомобілі Thrust SuperSonic в Чорній путстелі в штаті Невада розвинув швидкість 764.168 миль/год, на 1.003% більшу, ніж швидкість звуку.

В  1999-му році  у  Франції дозволені шлюби між гомосексуалістами.

В  цей день народилися:

У  1880-муСашко Чорний , російський поет (”Різні мотиви”, ”Солдатські казки”)

 1925-го року  — Маргарет Тетчер, (Маргарет Гілда Робертс), британський політик, перша жінка, що стала прем'єр-міністром Великої Британії.

У  1933- му народився   Марк Захаров , російський кінорежисер, головний режисер театру Ленком.

1935-го  народився  славнозвісний   Савелій Крамаров, російський і американський комедійний актор ("Невловимі месники", "Велика перерва", "Джентельмени удачі", "Не може бути", "Москва на Гудзоні", "Танго і Кеш").

 13 жовтня  1971 року   народився  Михайло Старостяк , український футболіст, захисник донецького ”Шахтаря” і збірної України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація