15 березня в Історії

15  березня в Історії

15 березня 1892 року винахідник Джесс Рено запатентував ескалатор. / Фото: Обозреватель

Серед найважливіших історики сьогодні  виділяють такі події:

 1892 рік — в США винахідник Джесс Рено запатентував ескалатор.

Саме ж слово "ескалатор" вперше застосував Чарльз Сібергер через 5 років після винаходу Джесса Рено.  Швидкість руху сходинок екскалатора становить 0,3 — 0,8 м/с. Максимальний кут нахилу ескалатора відносно горизонтальної поверхні переважно не перевищує 30 °.

В цей же день було засновано англійський футбольний клуб "Ліверпуль".

Команда "ФК Ліверпуль" грає в Прем’єр-лізі і є найуспішнішим професіональним клубом в англійському футболі Ліверпуль виграв чемпіонат першого дивізіону 18 разів (стільки ж як Манчестер Юнайтед) кубок Англії — 7 разів, кубок Ліги — 7 разів, кубок чемпіонів — 5 разів кубок УЄФА— 3 рази. З часу свого заснування "Ліверпуль" завжди грав на стадіоні "Енфілд", проте до 2011 року планується побудувати неподалік новий стадіон на 80 тисяч винятково сидячих місць.

1906 року зареєстровано "Роллс-Ройс", британську компанію, виробника автомобілів та авіадвигунів

В 1917-му Імператор Микола II зрікся престолу. В Росії сформовано Тимчасовий уряд на чолі з князем Георгієм Львовим.

Пізніше, цар, дружина Александра, їхні четверо дочок та син Олексій, спадкоємець трону, були заарештовані більшовиками і у липні 1918 року розстріляні у Єкатеринбурзі.

1936-го австрієць Бубі Брандл першим у світі стрибнув на лижах із трампліна за позначку 100 метрів

В наступному році в Чикаго відкрили перший банк донорської крові.

1990 року Михайло Горбачов був обраний єдиним в історії СРСР президентом.

1994 рік — в Санкт-Петербурзі мер Анатолій Собчак зареєстрував шлюб російських естрадних зірок Пугачової й Кіркорова, різниця у віці яких складала 18 років.

В листопаді 2005-го і поп-зірки оголосили про розірвання стосунків.  Шлюб з Пугачовою дав могутній поштовх кар'єрі Кіркорова, підвищивши його статус на російській естраді.

15 березня народилися:

У 1932-му Єжи Гофман, польський кінорежисер і сценарист. Заслужений діяч національної культури.

Серед найвідоміших робіт — „Потоп”, „Вогнем і мечем”, „Знахар”. Загалом Єжи Гофман є режисером 40-ка , та сценаристом близько 21 фільмів.

1956 року народився Сергій Кушнірюк, український радянський гандболіст, олімпійський чемпіон 1976 року . Надалі – тренер, у тому числі головний тренер збірної України.

1968 Сабріна Салерно, італійська поп-співачка.

Сабріна - популярна співачка 1980-х років, продюсер і модель, грала в кількох фільмах, серіалах, театральних виставах. В 2005-му отримала нагороду за головну роль у фільмі "Королі". Навідоміші пісні Сабіни —"Boys","Hot Girl" та "All of me". Не є секретом, що Сарбіна Салерно популярна не тільки своїми хітами, але й формою бюста; кліпи "My Chico" i "Boys" навіть були заборонені в деяких країнах через надмірне експонування грудей. Також Сабіна позувала для журналу Plaboy.
 

Повʼязані теми:

Наступна публікація