15 жовтня в Історії

15 жовтня в Історії

Перебіг  історичних подій середини осені.

  1581-го року  в  Парижі, королева-мати Франції Катерина де Медичі представила своїм гостям перший в історії публічний балет — "Комічний балет королеви". 

В  1917-му   під Парижем за рішенням суду французи розстріляли 41-річну голландську танцівницю Мата Харі, звинувачену у шпигунстві на користь Німеччини. 

Перед розстрілом вона відмовилась одягнути пов'язку і послала повітряний поцілунок своїм палачам. Більш пізні дослідження виявили безпідставність доказів, на котрих базувався суд, - головними злочинами Мата Харі були вигадана біографія і небайдужість до чоловіків в уніформі. 

1926-го   в  Києві  відкритий Російський драматичний театр (нині,  імені Лесі Українки).

1928-й рік  — німецький дирижабль "раф Цепелін" зробив перший комерційний рейс через Атлантичний океан. 

1959-го  в   Мюнхені агентом радянського КДБ Богданом Сташинським з шприця- пістолета вбитий лідер Організації українських націоналістів (ОУН) 50-річний Степан Бандера.

У 1964 році  введений в дію найбільший в світі нафтопровід "Дружба".

 1995-го року  під час футбольного матчу в Донецьку на стадіоні стався вибух підкладеної в автомобіль бомби, від котрого загинув президент футбольного клубу "Шахтар" А.Брагін і чотири його охоронця.

У 2000 році   в Парижі на Монмартрі відбулось відкриття Стіни кохання.

Стіна, площею 40 м2, на котрій було написано фразу "Я тебе люблю" 311 мовами, шрифтом Брайля для сліпих і на мові знаків.

У  2005-му році  Китай став третьою державою після Радянського Союзу і США, яка успішно відправила людину до космосу. Космічний корабель "Шеньчжоу-5" вивів на орбіту космонавта Ян Лівея.

В середині осені народилися…

У  1608-му  Євангеліста Торрічеллі, італійський математик і фізик.

Торрічеллі придумав ртутний барометр і  пояснив наявністю повітряного тиску,  факт підйому ртуті в трубці (торічеллієва пустота).

1814-го року народився  Михайло  Лермонтов,  російський поет( "Бородіно", "Герой нашого  часу"…). 

У  1844-му  народився Фрідріх Ніцше, німецький поет, критик, філософ (Так говорив Заратустра, Воля до влади, По той бік добра і зла), невизнаний сучасниками і доведений цим до відчаю.

Повʼязані теми:

Наступна публікація