17 липня в Історії

17 липня в Історії

У 709 році до н. е. китаєць Чу Фу вперше в історії описав повне сонячне затемнення. / Фото: AFP

Екскурс в історію 17 липня.

 У 709 році до н. е. китаєць Чу Фу вперше в історії  описав  повне сонячне затемнення.

 1754 рік — у Нью-Йорку відкрився Королівський коледж.

У цьому вищому навчальному закладі спочатку було тільки восьмеро студентів і один професор. Через 13 років коледж змінив своє ім'я на Колумбійський, згодом став університетом. Нині це один із найбільших та найпрестижніших вузів Америки.

 1868 року   японська столиця перенесена з Кіото в Токіо.

 У 1918-му  —в  ніч із 16 на 17 липня: в Єкатеринбурзі  розстріляли російську імператорську родину на чолі з царем Миколою ІІ.

Страта відбулася майже одразу після того, як о 23.30 16 липня заступник комісара юстиції Юровський наказав відвести царську сім'ю, яку утримували в Іпатіївському домі, до підвалу.

В цей же день у 1998 році в Петропавлівському соборі Петербурга поховали їхні останки.

 1986-го  під час телемосту Ленінград—Бостон з радянського боку пролунала знаменита фраза "В СРСР сексу немає".

 Народилися:

У 1846-муМикола Миклухо-Маклай, російський мандрівник і етнограф українського походження.  

Понад 15 років вивчав життя й побут папуасів Нової Гвінеї. Автор близько 160 наукових праць. Щоденник подорожі Миклухо-Маклая "Серед дикунів Нової Гвінеї" був виданий українською мовою у Києві 1961 року.

1954 року народилася   Анґела Меркель, канцлер Німеччини.

В зовнішній політиці Анґела Меркель відома своєю беззастережною підтримкою американського курсу, виступаючи за зближення зі США. Вона неодноразово критикувала Ґерхарда Шредера за "надмірну" дружбу з Володимиром Путіним і заявляла про те, що, в разі обрання канцлером, займе більш тверду позицію у відношенні до Росії.Її головна оголошена мета — створення робочих місць і підтримка економіки за рахунок зменшення соціальних допомог.

В 1972 році народився  Яп Стам, голландський футболіст.

Виступав за збірну Нідерландів, за яку провів 67 матчів і забив 3 голи. У 1999-му  і 2000-му  роках визнавався кращим захисником Ліги чемпіонів.в 2007 році завершив кар'єру гравця.

Повʼязані теми:

Наступна публікація