20 листопада в Історії

Дата публікації
Перегляди
2387
Поділитись:
WhatsApp
Viber
20 листопада в Історії

В Антарктиді знайшли лід віком 900 тисяч років.

Про насильніший футбольний клуб, найстаріший лід та найвідомішого радянського вбивцю.

  1899 року  в Іспанії засновано футбольний клуб "Барселона",  один з найсильніших  футбольних  клубів  світу.

 Засновником футбольного клубу "Барселона" вважають Ганса(Жоана) Ґампера — швейцарського спортсмена і великого любителя ігрових видів спорту, який приїхав до Барселони в 1898 році. Тоді в місті ще ніхто не грав у футбол, а Ґампер хотів створити команду. Він подав оголошення в місцеву газету Los Deportes, на яке відгукнулося чимало охочих — англійці, каталонці та швейцарці. Добровольці й оголосили про створення футбольного клубу/

 В 1917-му  III-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила самостійність УНР.

 Намагаючись перешкодити анархії та розгортанню громадянської війни, Центральна Рада видала III Універсал, яким проголосила Українську Народну Республіку у складі федеративної Росії і накреслила широку програму найближчих перетворень: скасування приватної власності на землю, скасування смертної кари, впровадження 8-годинного робочого дня, проголошення свободи совісті, слова, друку, зборів та профспілок і організацію національно-персональної автономії; водночас Центральна Рада заявила про український характер Холмщини, Підляшшя, Кубані, Криму й частини Бесарабії.

 1947 рік  - у Вестмінстері в Лондоні відбулось одруження 21-літньої принцеси Єлизавети і 26-річного лейтенанта королівського флоту Філіпа Маунтенбеттена, колишнього принца Данії і Греції.

 Наречений відмовився від цих титулів, щоб одружитись з британською принцесою; напередодні весілля йому було присвоєно титул герцога Единбурзького. У лютому 1952 року, по смерті короля Георга VI, Єлизавета стала королевою, а Філіп залишив військову службу, щоб зосередитись на виконанні функції консорта Британської монархії.

1985 року була  випущена Microsoft Windows 1.0

В 1990 році   заарештовано Андрія  Чикатило — найвідомішого радянського серійного вбивцю.

1992-й  - близько полудня загорівся Уінздорський замок, літня резиденція британських монархів, розташована за 30 кілометрів від Лондона.

Вогонь, котрий вдалося погасити лише через 9 годин, знищив частину залів замка, капелу Сент-Джордж, де королева приймала офіційні делегації, башту Брунсвік. Від пожежі, котра виникла внаслідок загорання портьєри, що торкалась надто гарячої батареї, постраждали також щити з рицарськими гербами і багата колекція картин середньовічних художників.

2003 року в Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років.

 В цей день народилися:

 У 1889-му  — Едвін Габбл, американський астроном, автор концепції розширення Всесівту. Його ім1'я носить сучасний орбітальний телескоп.

 В 1925-му народилася   Майя Плісецька, видатна російська балерина.

 1927 року  — Михайло Ульянов, російський актор, режисер.

Серед найвідоміших робіт —Добровольці, Живі і мертві, Голова, Брати Карамазови, Блокада, Біг, Тема, Перемога, Майстер і Маргарита, Все буде добре, Ворошиловський стрілок.  Режиссер фільму  Брати Карамазови.

 1928-го  Олексій Баталов, російський актор.

Найвідоміші роботи: Летять журавлі, Дев'ять днів одного року, Москва сльозам не вірить, Похорони Сталіна, Три товстуна.

 1953 рік  — Роман Зварич, український політик, міністр юстиції в урядах Юлії Тимошенко та Віктора Януковича. 

 Народився  у місті Йонкерс (Нью-Йорк, США) в сім’ї українських емігрантів. З листопада 2006 — Представник Президента України у Верховній Раді України . Автор близько 30 наукових праць, зокрема монографії "Або/або" ,брошур "Воля до справедливості" , "Азбука демократії" , "Україна і НАТО", "Наш основний закон".

 В 1973 році  народилася  Амалія Мордвинова, російська актриса (Сни, Дорога в рай, Злодій, 27 поцілунків).

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2387
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація