20 жовтня в Історії

20 жовтня в Історії

Цього дня у Харкові відкрили першу в Україні радіостанцію.

20 жовтня в Києві створили перший комерційний банк, у Харкові відкрили першу в Україні радіостанцію, в Японії відбувся перший бойовий виліт камікадзе, а  у Великій Британії королева Єлизавета II офіційно відкрила приміщення Сіднейської опери.

  Сьогодні -  Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

1818-го   Англія і Америка встановили межу по 49-ій паралелі між Канадою і США.

 У  1868-му   в  Києві створений перший в Україні приватний комерційний банк.

1916-й   — у Севастополі вибухнув лінкор "Імператриця Марія", сотні загиблих.

У  1911-му році  норвезький полярний дослідник Руал Амундсен з чотирма товаришами  вирушив до Південного полюсу Землі з Китової бухти у східній частині моря Росса.

Експедиція, що рухалась на чотирьох санях, запряжених 52 собаками, благополучно досягла мети в середині грудня, а у січні наступного року повернулась на базу.

1924-го року   в Харкові відкрито першу в Україні радіостанцію.

У   1944-му   відбувся перший бойовий виліт японських камікадзе.

 Камікадзе (з японської  — "божественний вітер") — назва японських пілотів-смертників, які з'явилися на заключному етапі Другої світової війни. Походить від божественного вітру камікадзе, який врятував Японію від монгольської навали у 13 столітті. За аналогією з рятівним вітром, пілоти-камікадзе 20 століття були покликані врятувати свою країну від поразки у війні, а у найкращому разі — вибороти для неї перемогу.

 1968-го    Річард Фосбеі  продемонстрував новий спосіб подолання висоти - спиною до планки.

 На Олімпійських іграх в Мехіко перемогу в стрибках у висоту з результатом 2 метри 24 сантиметри здобув американець Річард Фосбеі, котрий продемонстрував новий спосіб подолання висоти - спиною до планки.  Сьогодні спосіб Фосбері є домінуючим серед легкоатлетів світу.

У  1973-му    королева Великої Британії Єлизавета II офіційно відкрила приміщення Сіднейської опери.

 В конкурсі на будівництво Будинку опери брало участь 233 спеціаліста з 32-х країн, і перемога була віддана датчанину Йоргу Утцону. Приміщення будувалось протягом 15-и років і обійшлось у 80 мільйонів доларів, отриманих за рахунок проведення спеціалізованої лотереї. Сьогодні Сіднейська опера, що стала невід'ємною частиною ландшафту міста, щорічно приймає до 2 мільйонів відвідувачів, котрі стають свідками до 3 тисяч заходів у рік.

В  2007-му році    відбулася  прем'єра в Україні серії "Obsoletely Fabulous" мультсеріалу Футурама.

"Obsoletely Fabulous" ("Застаріло-неймовірний") – чотирнадцята серія четвертого сезону анімаційного серіалу «Футурама», що вийшла в ефір у Північній Америці 27 липня 2003 року. "Футура́ма" — американський мультиплікаційний серіал, створений на студії "20th Century Fox Метом Ґрейнінґом і Девідом Коеном, авторами мультсеріалу "Сімпсони". Дія серіалу відбувається в Новому Нью-Йорку в 3000 році.

У 20 день жовтня народилися:

 У  1854-му році  -  Артюр Рембо, французький поет-символіст, лірик (П'яний корабель, Крізь пекло).

 Артюр  міг часто втікати з дому і приєднуватися до Паризької комуни 1871 року, яку він згодом описав у своїй поемі "L'orgie parisienne ou Paris se repeuple" ("Паризька меса, або Париж заселяється знов"). За деякими версіями, його було викрадено п'яними солдатами-комунарами. До цього часу він став анархістом і дивував місцеву буржуазію своїм поношеним одягом і довгим волоссям.

 1925-го народився   Арт Бухвальд, американський журналіст, фельєтоніст, лауреат Пулітцерівської премії, письменник (Поки Рейган спав).

У  1931-му   - Ігор Масленников, російський кінорежисер (Зимова вишня, Шерлок Холмс і доктор Ватсон).

1949-й рік   - Валерій  Борзов, український легкоатлет, дворазовий Олімпійський чемпіон,  міністр у справах молоді та спорту.

 На Олімпіаді в Мюнхені завоював дві золоті медалі.  Після перемоги на Олімпіаді,  з 1975 по 1977 рік, Валерій тричі підряд виграє звання чемпіона Європи на короткій дистанції 60 метрів в закритих приміщеннях. На Олімпійських іграх 1976 року в Монреалі, спортсмен знов виграє медалі, але цього разу бронзові, двічі спортсмен піднімається на п'єдестал пошани за підсумками забігу на 100 метрів і естафети 4 х 100 метрів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація