23 жовтня в Історії

23 жовтня в Історії

Королю футболу Пеле - 70. / Фото: AFP

23 жовтня  у Вас є можливість  дізнатися   скільки років світові, як насправді звати футболіста Пеле,  та  який  рекорд  швидкості для автомобіля…

  4004-й рік  до н.е. - згідно з розрахунками ірландського архієпископа Джеймса Асшера і доктора Джона Лайтфута з Кебріджа, проведеними в 1650 році на підставі детального вивчення Старого заповіту, саме в цей день почався божий акт Творіння світу.

У  787 році   — Вселенський собор християнської церкви встановив порядок шанування ікон.

1689 року   — Англійський парламент прийняв Білль про права.

 Білль законодавчо обмежував права короля і встановлював ряд важливих демократичних свобод, зокрема свободу совіст.

У  1826-му    в театрі Нью-Йорка вперше в США застосовано газове освітлення.

1859-го  в Києві відкрита перша недільна школа .

В  1970 році  у Соляній пустелі в штаті Юта американець Гарі Габеліч на машині The Blue Flame з реактивним двигуном встановив рекорд швидкості для автомобілів - 631.367 миль/год (близько 1023 км/год).

Розвиваючи на окремих ділянках траси швидкість до 650 миль/год, Габеліч подолав багаторічну домінацію іншого американця Крейга Брідлава, котрий у 1961-63 роках встановив ряд видатних рекордів, першим подолавши рубежі в 400, 500 і 600 миль/год. Рекорд Габеліча протримався до 1983 року, коли британець Річард Нобл на автомобілі Thrust 2 досягнув швидкості 633.468 миль/год..

1998-й рік  - Компанія Corel оголосила про можливість безплатного завантаження з її сайту версії текстового редактора WordPerfect для Linux, операційної системи.

Протягом року  компанія   набула надзвичайної популярності, головним чином завдяки своїй безплатності і альтернативності домінуючій на ринку ОС Windows компанії Microsoft.

У цей день народилися:

У 1906-му  -   Гертруда Едерле, американська плавчиха, Олімпійська чемпіонка, перша жінка, що перепливла Ла-Манш.

1923-го року   - Рой Ліхтенстайн, американський художник, один із ведучих майстрів поп-арту; завоював популярність картинами, в яких монументалізовано окремі кадри відомих коміксів.

У  1928-му   — Артур Войтецький, український кінорежисер.

1940 року  народився   Пеле, бразильський футболіст.

Під час хрещення йому дали ім'я Едісон. У сім'ї всі кликали хлопця "Діко" (скорочення від Едісон). Прізвиськом "Пеле" його почали називати друзі у 9-річному віці. Діко спочатку зовсім не подобалось, що його так кличуть, але друзям ім'я припало до душі. З того часу всі почали називати його "Пеле". Жодна з версій про походження цього імені досі повністю не підтверджена. Пеле  єдиний гравець, який тричі вигравав чемпіонат світу з футболу (1958, 1962 і 1970). За кар'єру забив понад 1280 голів (провівши близько 1365 ігор) і став одним з найрезультативніших гравців у історії футболу. Найкращий бомбардир збірної Бразилії всіх часів — забив 77 голів. Визнаний найкращим футболістом XX століття за версіями ФІФА та IFFHS.

Повʼязані теми:

Наступна публікація