24 березня в Історії

24 березня в Історії

24 березня 1882 року Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу.

Хроніка історичних подій 24 березня.

 В 1155 році Юрій Довгорукий вступив на престол у Києві.

Юрій Довгорукий — Син Володимира Мономаха, родоначальник лінії володимиро-суздальських князів. За переказом від народження мав порівняно довгі руки — звідси й прізвисько. Однак існує й інша версія, що прізвище Довгорукий — "Довга рука", надано деякими літописцями після його смерті за постійні втручання з загарбницькою метою у справи київ. Князівства. За його князювання Довгорукова зросла економічна і політична сила північних князівств, тут побудовано міста Переяславль Залєський, Юрьєв Польський, Кострому.Довгорукова також вважають засновником Москви.

1882 року Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу.

Роберт Кох розробив спеціальний метод забарвлення збудника і виділив його в чисті культури. Так, .він отримав водно-гліцеринову витяжку культури мікобактерій (яку назвав туберкуліном) і вважав що вона допоможе в лікуванні та діагностиці туберкульозу. Але результати не виправдали сподівань, після введення тяжким хворим в них спостерігалось погіршення стану. Проте в діагностичних цілях туберкулін Коха використовували ще протягом 100 років.

1955 рік — у США встановлена перша нафтова вишка на морі.

В 1989-му Танкер Ексон Вальдез натрапляє на риф, та виливає в океан 40 000 тон нафти.

Біля берегів Аляски сів на мілину і дав тріщину трьохсотметровий супертанкер "Valdez" компанії Exxon - в океан вилилось 40 000 тон нафти і на поверхні утворилась пляма площею понад тисячу квадратних кілометрів. Ліквідація наслідків аварії зайняла близько трьох років і обійшлась компанії Exxon в 2.1 мільярдів доларів прямих затрат і 1 мільярд - на виплати компенсацій по судових позовах.

В 1992 році главою Національного банку України призначений Вадим Гетьман.

1999 року розпочали військові дії проти Югославії, перший за попередні 50 років випадок, коли атаковано суверенну державу.

2005-й — у Киргизстані — "тюльпанова" революція.

Внаслідок народних заворушень у Бішкеку повалено президента Аскара Акаєва; на його місце прийшов колишній прем’єр-міністр Курманбек Бакієв.

2006 рік — у столиці Білорусі знищено наметове містечко опозиції, встановлене на центральній площі Мінська.

Було затримано понад 500 молодіжних активістів, котрі протестували проти недемократичного характеру президентських виборів.

24 березня народилися:

У 1891-му Сергій Вавилов, радянський фізик, академік.

Сергій Вавилов — президент Академії наук СРСР (у 1945-1951 роках). Засновник наукової школи фізичної оптики в СРСР. Молодший брат Миколи Вавилова, визначного вченого-генетика.

1911 рік —  Джозеф Барбера, американський аніматор.

Барбера — художник сценарного відділу кіностудії, директор, продюсер і співзасновник, разом із Вільямом Ханною, компанії Hanna-Barbera.  Творець мультсеріалу "Том і Джеррі", який здобув сім "Оскарів". Також – "Флінтстоуни" та інші.

В 1954 році народився Олександр Сєров, російський естрадний співак і композитор. Народний артист Росії (2005 рік). Був керівником ВІА "Черемош" у Чернівцях, де співали сестри Ротару Лідія й Ауріка.

1963-го народився Вадим Тищенко, український футболіст, півзахисник збірної СРСР та клубів "Дніпро" (у 1990-1992 році - капітан команди).

Олімпійський чемпіон 1988 року , із "Дніпром" - чемпіон СРСР 1988-го дворазовий срібний призер чемпіонату СРСР, бронзовий призер чемпіонату України 1992 року, володар Кубка СРСР-1989.

1979-йГайтана Ессамі, українська естрадна співачка й композиторка, що поєднала у своїх композиціях соул, поп, джаз, блюз і фанк.

Гайтана народилася в Києві, але до п'яти років жила в Конго - на батьківщині тата. В Україні почала співочу кар'єру в 1991 р. з дитячого "Фант-лото "Надія", була бек-вокалісткою в Ірини Білик, Таїсії Повалій, Ані Лорак, Олександра Малініна.

Наступна публікація