Колядка "Тиха ніч, свята ніч" включена у список ЮНЕСКО

Колядка "Silent Night", яка відома в нас як "Тиха ніч, свята ніч", включена в список всесвітньої спадщини, як пісня, що внесла "значний вклад в збереження культурної різноманітності".

Різдвяна колядка "Тиха ніч, свята ніч" ("Silent Night") включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це було оголошено 22 березня на прес-конференції у Відні.

Відома різдвяна пісня внесла "значний вклад в збереження культурної різноманітності", повідомляють австрійські ЗМІ.

Знаменита пісня була написана 24 грудня 1818 р. в Різдвяний Святвечір в австрійському селі Оберндорф під Зальцбургом. Її текст написав священик церкви св. Миколая Йозеф Мор, а музику органіст Франц Грубер. Прем'єра гімну відбулася того ж дня на урочистій Різдвяній Літургії.

За однією з легенд, пісня, яку легко можна співати а-капела або під гітару, створювалася в поспіху, тому що миші прогризли міхи церковного органу.

Пісня широко поширилася по Європі, в німецьких церковних пісенних збірках вона з'явилася в 1831 р., причому в них значилося, що "автори тексту і музики невідомі". Авторство пісні вдалося остаточно встановити лише в 1854 р.

На початку XX ст. церква в Оберндорфі була зруйнована повінню. Нині на її місці споруджена невелика капличка, а в сусідньому будинку відкритий "Музей Тихої ночі". Найстаріша з авторських партитур (близько 1820 р.), що збереглися, зберігається в зальцбургському музеї "Кароліно-Августеум".

Читайте також:

ЮНЕСКО шоковане недбалим ставленням до архітектурних пам'яток Києва

Анонімні дослідники знайшли Атлантиду

На Арараті знайшли залишки Ковчега Ноя

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: