25 березня в Історії

25 березня в Історії

25 березня 1857 року вперше сфотографували сонячне затемнення. / Фото: AFP

25 березня у світі випустили перший масовий кольоровий телевізор, вперше сфотографували сонячне затемнення,  спорудили найменший у світі велосипед і найдовше   цілувалися.

 В 1954 році компанія RCA випустила перший масовий кольоровий телевізор.

У 1807-му почались регулярні перевезення по залізниці Свонсі та Мамблза (Велика Британія). Вона стала першою залізницею з регулярними пасажирськими перевезеннями.

1857 року вперше сфотографували сонячне затемнення.

Затемнення Сонця відбувається, коли Місяць знаходиться між Сонцем і Землею і тим самим затьмарює сонячне світло. Згідно зі статистикою, в кожному конкретному місці повне затемнення Сонця спостерігається в середньому раз на 370 років. В той же час в окремих регіонах це явище може спостерігатися й частіше і навіть два роки поспіль (наприклад у Брісбені в Австралії (5 квітня 1856 року i 25 березня 1857-го) або на узбережжі Анголи (21 червня 2001року і 4 грудня 2002 року). Найдовше Повне затемнення Сонця 21 століття відбулося 22 липня 2009 року і тривало 6 хвилин 39 секунд. Повне затемнення Сонця теоретично може тривати до 7 хвилин 32 секунд.

Цього ж дня Леон Скотт запатентував фонавтограф, перший прилад для запису звукових коливань.

Фонавтограф міг лише реєструвати візуальну форму звукових коливань, відтворювати записаний звук було неможливо. Фонавтограф довгий час залишався лише одним з лабораторних інструментів, що використовувався у дослідженнях з акустики. Наприклад, за його допомогою приблизно визначалися частоти музичних тонів, спостерігалася форма звукових хвиль музики і розмови. До винайдення фонографа не було усвідомлено, що коливання, реєстровані фонавтографом, були справді звуковим записом, для відтворення якого бракувало лише відтворювального пристрою.

1872-го випущена перша в Росії поштова листівка.

1988 рік — австралієць Невілл Паттен спорудив найменший у світі велосипед — його колеса були діаметром менше 2-х см.

1993 року було створене центральне бюро Інтерполу України.

1998-й — у Нью-Йорку американці Марко й Роберта Грісволд встановили світовий рекорд тривалості поцілунку — він тривав 29 годин без єдиної перерви.

Однак, найдовший поцілунок,який занесений до Книги рекордів Гінесса, тривав 17 днів 10 годин і 30 хвилин. Переможці загриміли в лікарню з виснаженням організму. Після виписки їх шляхи розійшлися і більше не перетиналися. І ще один рекорд:американець А. Е. Вольфрам з Міннесоти за 8 годин поцілував 8001 чоловіків. Це дійство відбувалося 15 вересня 1990 року, під час фестивалю, що проходив у його штаті. Таким чином, він ухитрявся цілувати нову людину через кожні 3,6 секунди.

Народилися:

У 1947-му Елтон Джон (Реджинальд Кеннет Дуайт), англійський рок-співак, піаніст, композитор, володар п’яти премій Греммі.

Протягом усієї кар'єри Елтон Джон працював у тих напрямках, які переживали розквіт популярності Він еволюціонував від рок-н-ролу через психоделічний рок, пізніше софт-рок до поп-музики. 16 червня 2007 Елтон Джон виступав на Майдані Незалежності у Києві. Цей концерт був благодійним заходом на підтримку ВІЛ-інфікованих.

1950 року народився Борис Бурда, популярний український гравець в інтелектуальні телеігри ("Що? Де? Коли?", "Брейн-ринг"), поет, виконавець власних пісень, телеведучий.

1965 рік Сара Джессіка Паркер, американська актриса.

Серед найвідоміших фільмів—"Секс і місто", "Рапсодія Маямі", "Історія Л.А.", "Безвинні", "Один рік життя", "Справедливість для всіх".Сара Паркер є також оперною співачкою та балериною .

В 1976 році народився Володимир Кличко, український боксер.

Олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії (1996 рік). Чемпіон світу з боксу у надважкій ваговій категорії за версіями WBO (2000 – 2003 роки, з 2008 року дотепер), IBF (з 2006 року дотепер), IBO (з 2006 року дотепер), The Ring (з 2009 року і дотепер). 20 березня у поєдинку з американцем Едді Чемберсом, Кличко здобув 54-ту перемогу, захистивши три титули. "Швидкий" Едді вистояв усі 12 раундів, однак був нокаутований Володимиром у заключну хвилину поєдинку.

Повʼязані теми:

Наступна публікація