3 травня в Історії

3 травня в Історії

3 травня 1904 року американський винахідник Джордж Паркер запатентував свою першу письмову ручку. / Фото: Архів

3 травня Христофор Колумб відкрив Ямайку, Джордж Паркер запатентував свою першу письмову ручку, а  Надзвичайний Сейм Речі Посполитої прийняв першу конституцію в Європі.  

 У 1494 році Христофор Колумб відкрив Ямайку.

Про Ямайку Колумб почув від індіанців під час другої експедиції. Вони стверджували, що на сусідньому острові, трохи на південь, можна знайти багато золота. 1494 року іспанці відкрили острів і назвали його на честь королівської сім'ї островом Фердинанда й Ізабелли, проте назва не прижилася й залишилася місцева, індіанська, Шамаїка, що означає "земля джерел”.

1791-го Надзвичайний Сейм Речі Посполитої прийняв Конституцію 3 травня.

Це була перша конституція в Європі і друга у світі (після Конституції США). У Польщі цей день відзначається як національне свято.

В 1904-му американський винахідник Джордж Паркер запатентував свою першу письмову ручку.

Цього дня народилися:

1874 рік Франсуа Коті, французький парфумер.

Франсуа Коті придумав випускати аромати серіями — парфуми, одеколон і мило з однаковим ароматом, перший поєднав натуральні аромати зі штучними, запровадив "пробні" парфуми тощо.

1921-го Рей "Шугар" Робінсон, американський боксер у середньоваговій категорії.

Визнаний кращим боксером в історії спорту; на професійному ринзі провів 201 бій (109 виграв нокаутом), 5 разів вигравав титул чемпіона світу.

1933 року народився Джеймс Браун, американський співак, "хрещений батько соулу".

Визнаний однією з найвпливовіших фігур у поп-музиці XX ст., лауреат кількох "Греммі". У 1986 році в числі перших обраний в Зал слави рок-н-ролу. В 2004-му журнал Rolling Stone поставив його на сьоме місце у списку найвидатніших музикантів епохи рок-н-ролу.

У 1956-му народилася Наталія Андрейченко, російська акторка театру й кіно ("Меррі Поппінс, до побачення", "Військово-польовий роман", "Сибіріада", "Гріхи батьків", "Тихий Дон"…).

Повʼязані теми:

Наступна публікація