30 грудня в Історії

30 грудня в Історії

30 грудня 1616 року побачила світі перша друкована книга в Києві.

Про першу друковану книгу, утворенння СРСР, світовий рекорд швидкості автомобіля, вбивство Распутіна,  смертну кару  та про  метро в Азії  читайте сьогодні у нашій рубриці.

 У 1616-му вийшов з друку "Часослов" — перша друкована книга в Києві.

1905-го француз Віктор Емері на автомобілі "Darracq" з бензиновим двигуном встановив новий світовий рекорд - поблизу Арле-Салон він розвинув швидкість 109.589 миль/год (177.5 км/год).

1916-й - в Петрограді група змовників на чолі з князем Феліксом Юсуповим і великим князем Дмитром Павловичем вбила цаського фаворита 44-літнього Григорія Распутіна.

Григорій Распутін в якості провидця і цілителя з 1907 року, після обіцянки вилікувати хворого на гемофілію царевича Олексія, набув необмеженого впливу на імператорську сім'ю і втручався у вирішення найважливіших державних справ. Скандальний спосіб життя Распутіна став символом моральної деградації російської монархії.

В 1922 році 2215 делегатів I з'їзду Рад від РРФСР, України, Білорусії і Закавказької Федерації затвердили Декларацію і Договір про утворення Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР).

Нова комуністична держава об'єднала більшу частину території колишньої Російської імперії з населенням 134 мільйони чоловік і стала першою у світі країною, заснованою на ідеології марксизму. У 1925 році було утворено Узбецьку і Туркменську РСР, в 1929-му - Таджицьку, в 1936-му - Казахську і Киргизьку РСР, що раніше були автономними республіками в складі РРСФР; в 1936 році на базі Закавказької Федерації були утворені Азербайджанська, Вірменська і Грузинська РСР, а в 1940 році - Карело-Фінська (в 1956 році перетворена в Карельску Автономну РСР в складі Росії), Молдавська, Естонська, Латвійська і Литовська РСР.

1927 року в Токіо між районами Уено і Асакуса почав діяти перший в Азії метрополітен.

У 1954 році було утворено ЮНКТАД(Конференція ООН з торгівлі та розвитку).

ЮНКТАД нараховує 193 країн-членів. Основні завдання — сприяння розвитку міжнародної торгівлі, рівноправного взаємовигідної співпраці між державами, напрацювання рекомендацій по функціонуванню міжнародних економічних відносин. Резолюції, заяви ЮНКТАД мають характер рекомендацій. Під егідою ЮНКТАД розробляються багатосторонні угоди і конвенції. Найвищий орган ЮНКТАД — Конференція і Рада з торгівлі та розвитку, в рамках якої працює шість комітетів.

1999 рік - Верховний Суд України визнав статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними.

В цей день народилися:

1865-йРедьярд Кіплінг , англійський письменник.

Творець чудових дитячих казок про Мауглі, допитливе слоненятко, кішку, яка гуляє, як собі знає, про відважного мангуста Рікі-Тікі-Таві та багатьох інших.

У 1884 році народився Хідекі Тодзіо, генерал, прем'єр-міністр Японії (1941-44 роки); Міжнародним трибуналом визнаний військовим злочинцем і страчений.

В 1961-му Бен Джонсон, канадський спринтер.

Рекордсмен світу з бігу на 100 метрів (9.79 с – 1988 рік ); позбавлений золотих нагород і пожиттєво дискваліфікований на Олімпійських іграх в Сеулі (1988 року) за вживання допінгу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація