6 травня в Історії

6 травня в Історії

6 травня в Історії

Що відбулося 6 травня вперше, що винайшли і що випробували — про все це у Вас є нагода дізнатися від ТСН.ua просто зараз.

 У 1686 році  підписали  "Вічний мир" між Польщею й Московською державою. Підписання договору відбулося у львівській резиденції короля Яна Собеського.

Договір, який мав на меті протидію татарським набігам, було укладено на основі Андрусівського перемир'я 1667 року Річ Посполита визнала за Московським царством Лівобережну Україну, Київ, Запоріжжя, Чернігово-Сіверську землю та Смоленськ. Річ Посполита отримувала 146 тис. руб. компенсації за відмову від претензій на Київ. Північна Київщина, Волинь і Галичина відходили до Польщі. Південна Київщина і Брацлавщина від містечка Страйок по річці Тясмин, де лежали міста Ржищів, Терехтемирів, Канів, Черкаси, Чигирин та інші, спустошена турецько-татарськими й польсько-шляхетськими нападами, мала стати "пусткою", нейтральною територією між Московією й Річчю Посполитою.

У 1715-му  видали  Артикул військовий — перший воєнно-кримінальний і кримінально-процесуальний кодекс Росії.

1742 рік  — у Москві відбулася коронація російської імператриці Єлизавети Петрівни.

1833 рік — у США зроблено перший сталевий плуг.

1889 року в Парижі завершено будівництво Ейфелевої вежі.

Ейфелева вежащорічно приймає близько 5,5 мільйона відвідувачів. Збудував вежу конструктор Густав Ейфель. Висота — 300 метрів, не беручи до уваги 22-метрову телевізійну антену на її верхівці. Вага всіх металічних конструкцій 7 300 тонн, загальна маса — 10 000 тонн.

1953-й — хірург Джон Гіббон із Філадельфії вперше успішно застосував апарат "штучне серце-легені" під час операції на відкритому серці.

В 1994 році урочисто відкрили Євротунель між Францією та Англією під протокою Ла-Манш.

Євротунель —тунель, що з'єднує континентальну Європу з Великобританією. Це — грандіозний проект 20 століття, який поки що не виправдав себе фінансово. Тунель має довжину близько 51 км, з них 39 км — безпосередньо під дном моря. Максимальна швидкість потягу в тунелі сягає 160 км/год., через що рейки в момент проходження поїзда можуть сильно нагріватись. Для їхнього охолодження побудовано спеціальну систему: на обох кінцях лінії для циркуляції охолоджуючої рідини збудовано дві рефрижераторні станції. Станом на 2007 рік Євротунелем перевезено 8 260 980 пасажирів, 2 141 573 автомобілі, 1 414 709 фургонів і 65 331 автобус.

1998-го нова столиця Казахстану Акмола отримала нову назву — Астана. Ще раніше це місто називалося Акмолінськ та Цілиноград.

У 2004 році сталася  масштабна пожежа й вибухи на складах боєприпасів у Новобогданівці (Запорізька область), поранені двоє осіб.

2007-й  — у Франції  в другому турі президентських виборів переміг Ніколя Саркозі.

Народилися:

У 1923 році Володимир Етуш, російський і радянський актор театру й кіно ("Кавказька полонянка", "Іван Васильович змінює професію").

1932 року Олександр Белявський, російський і радянський кіноактор ("Іронія долі, або з легким паром", "Місце зустрічі змінити не можна").

1953-го народився Тоні Блер, прем'єр-міністр Великобританії у 1997—2007 роках.

1961 рік Джордж Клуні, американський кіноактор.

Серед відомих робіт — телесеріал "Швидка допомога", "Від смеркання до світання", "О, де ж ти, брате?", "11…", "12…" і "13 друзів Оушена", "На добраніч і щасти").
Володар "Оскара" за роль другого плану у фільмі "Сіріана", дворазовий володар "Золотих глобусів".

У 1968-му народився  Максим Фадєєв, російський співак і музичний продюсер.

У 2002 році Максима запрошує глава Першого каналу Костянтин Ернст стати продюсером музичного телепроекту "Фабрика Зірок-2". Завдяки цьому шоу були відкриті згодом виконавці: Олена Темнікова, Юлія Савичева, Іраклі, Нарцис П'єр. Юлія Савичева. У 2003-му Макс Фадєєв створює свій продюсерський центр і стає з власником лейблу "Моноліт Рекордс". У 2004 році стає співпродюсером телепроекту "Фабрика зірок-5".

Повʼязані теми:

Наступна публікація