6 жовтня в Історії

Дата публікації
Перегляди
2766
Поділитись:
WhatsApp
Viber
6 жовтня в Історії

35 років тому "Динамо" виграло європейський Суперкубок з футболу

"Історія – це наука про те, чого вже нема й не буде".  Не гайте часу – будьте спостережливими, адже сьогоднішній день може бути  визначним.

 У 1701-му році  Києво-Могилянській колеґії надано статус академії.

1768-го  розпочалася російсько-турецька війна, що завершилася 1774 року підписанням Кючук-Кайнарджийського миру, внаслідок якого Російська імперія отримала вільний вихід до Чорного моря.

1829-й рік  -   перший пробний пробіг від Манчестера до Ліверпуля здійснив паротяг "Ракета", збудований англійським винахідником Дж. Стефенсоном.

 У  1911-му  між Японією і Каліфорнією здійснено сеанс першого  трансатлантичного радіозв'язку.

 З японського військового корабля було передане повідомлення, прийняте на відстані більше 9 тисяч кілометрів у Сан-Франциско.

В  1927-му  компанія "Уонер Бразерз" провела прем'єру першого звукового фільму "Співак джазу" з Елом Джонсоном у головній ролі.

Стрічка не була озвучена повністю в сучасному розумінні цього слова, а являла собою комбінацію "німих" і синхронно озвучених діалогових сцен. "Співака джазу" вважають першим звуковим фільмом, хоча ще в 1926 році на екрани вийшла стрічка "Дон Жуан", демонстрація котрої супроводжувалась відтворенням платівки, на котрій була записана синхронізована з подіями на екрані музична тема. Однак Ел Джонсон у "Співаці джазу" виголосив дві фрази, котрі й поставили крапку в історії німого кіно - в 1930 році "німі фільми" вже стали історією.

1942-го  американець Честер Флойд Карлсон отримав патент на ксерографічний процес створення електростатичних копій. На своєму винаході Карлсон заробив понад 150 мільйонів доларів, 100 з яких він віддав на благодійницькі цілі.

 У 1948-му  в Ашгабаді стався один із найпотужніших землетрусів у світі, що спричинив великі людські жертви. Тепер у Туркменістані цього дня відзначається День поминання.

  6 жовтня  1975-го року Київське "Динамо" виграло європейський Суперкубок з футболу.

 6 жовтня народилися:

 1459-го -   Мартін Бехайм, німецький географ і мандрівник, автор першого глобуса.

 У  1732-му народився  Невіль Маскелін, англійський астроном, який виміряв відстань від Землі до Сонця.

Почав займатися астрономією під враженням сонячного затемнення 1748 року  Головна слава Маскеліна — початок видання відомого англійського астрономічного календаря "Nautical Almanac" з 1767 р. Маскелін видав також місячні таблиці, обчислені Томасом Маєром.

  1846-й   - Джордж Вестінгауз, американський підприємець (Westinghouse Electric Company), винахідник в галузі електротехніки і локомотивобудування, автор більше 400 патентів.

 У  1940 році народився   Віктор Павлов, російський актор (Місце зустрічі змінити не можна, 12 стільців).

 1952-го року  — Володимир  Гусинський, російський політик, підприємець, медіа—магнат.

Очолював   холдинг ЗАТ "Медіа-Мост" (телекомпанії  НТВ, НТВ+, ТНТ, газета "Сегодня", журнали  "Итоги", "Семь дней", "Караван истории", радіо "Эхо Москвы").

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2766
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація