Відомий дизайнер Джон Гальяно 22 червня постане перед судом, де розглядатимуться 2 позови проти кутюр'є.
Процес у справі знаменитого британського модельєра Джона Гальяно, який звинувачується в образах расистського і антисемітського характеру, почнеться 22 червня у виправному суді Парижа.
За словами адвоката Гальяно Орельєн Амель, кутюр'є особисто постане перед суддями.
У ході слухань будуть розглядатися два позови: перший був поданий 41-річним Філіпом Віржіті і 35-річною Жеральдін Блох, яких дизайнер образив у паризькому кафе La Perle 24 лютого, другий - жінкою, з якою посварився Гальяно 8 жовтня 2010 року.
Очікується, що суд заслухає п'ятьох свідків, які дадуть свідчення як на користь Гальяно, так і проти нього. Зокрема, дві дівчини, 24 лютого сиділи в кафе поряд з модельєром, заявили, що нічого особливого вони не чули. А двоє друзів нібито ображеної в жовтні жінки готові свідчити проти Гальяно.
У разі обвинувального вироку модельєр може потрапити до в'язниці на строк до шести місяців і бути оштрафований на суму до 22,5 тис. євро.
За словами Амель, останнім часом Гальяно відійшов від справ: він бореться з алкогольною залежністю і розмірковує про своє професійне майбутнє після суду.
Нагадаємо, Джон Гальяно, який працював в Christian Dior з 1996 року, 24 лютого 2011 року був затриманий поліцією після сварки з відвідувачами популярного кафе La Perle в паризькому кварталі Маре. Ображена пара подала позов проти дизайнера, звинувативши його в антисемітських висловах і хуліганський поведінці.
На наступний день в поліцію звернулася ще одна жертва кривдника, яка раніше не наважується подати заяву, а через кілька днів британський таблоїд The Sun опублікував відео, на якому Гальяно або дуже схожа на нього людина ображає відвідувачів кафе і зізнається в симпатії до Гітлера.
Саме цей запис став вирішальним в долі модельєра. Dior поспішив розлучитися зі своїм епатажним арт-директором, а поліція передала справу Гальяно до суду.
Читайте також:
Гальяно звільнили з Christian Dior за любов до Гітлера