Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аеропорт в Жулянах віддали невідомій компанії

Комісія Київради визнала фаворитом конкурсу з оренди аеропорту в Жулянах на 50 років маловідому компанію "Майстер-Авіа".

Комісія з питань майна Київради оголосила попередні підсумки конкурсу на право оренди "Міжнародного аеропорту "Київ" (Жуляни).

Єдиною компанією, яка подала повний пакет документів і відповідала всім вимогам виставленим міської влади, виявилася маловідома фірма "Майстер-Авіа", повідомив голова постійної комісії Київради з питань майна Володимир Дейнега.

Інші претенденти - адвокатська компанія "Ес енд Пі" і "Промсоцрозвиток" - не підійшли під умови конкурсу. Адвокатська компанія взагалі не має ліцензії на роботу в авіаційній сфері, а "Промсоцрозвиток" неправильно оформила документи на банківську гарантію.

Останній компанії відвели ще два тижні (до 29 червня, коли буде остаточно названо переможця), щоб виправити документацію.

Проте очікувати змін у рядку фаворитів конкурсу не слід, пише "Дело". "Промсоцрозвиток", як і адвокатська компанія "Ес енд Пі", не має ліцензії на обслуговування пасажирів. Таким чином, вже зараз можна з упевненістю назвати "Майстер-Авіа" безальтернативним претендентом на київський аеропорт.

Згідно з умовами конкурсу, фірма-переможець отримає майно аеропорту "Жуляни" (будівлю аеропорту і ще кілька адмінбудівель) в оренду на 49 років. Держава збереже за собою лише злітно-посадочну смугу, рульові доріжки. Головна умова до претендентів на аеропорт - інвестиції в будівництво міжнародного терміналу. За словами гендиректора аеропорту Дениса Костржевського, піти на такий крок владу змусила відсутність грошей на добудову терміналу до Євро-2012, який буде приймати до 320 пасажирів на годину.

Ще до конкурсу на право оренди аеропорту Костржевський повідомив, що орієнтовна сума, необхідна для будівництва терміналу, - 200 млн грн. На ці гроші повинен бути побудований дворівневий термінал площею 12 тис. кв. м. Однак попередній переможець - фірма "Майстер-Авіа" - надав банківську гарантію лише на 150 млн грн.

"Цих грошей може вистачити, а може й ні", - заявив Костржевський. Він також залишив без коментарів питання про те, чи не доведеться державі згодом допомагати структурі фінансово.

Фірма "Майстер-Авіа" була зареєстрована тільки в цьому році і має ліцензію на діяльність у сфері функціонування інфраструктури авіаційного транспорту. Втім, на ділі продемонструвати свої можливості компанії ще не доводилося.

"В аеропортах ... фірма з цією назвою не працювала, а от люди (співробітники фірми) працювали в "Борисполі" і "Жулянах", просто зараз відкривати карти немає сенсу, ще рано", - заявив директор "Майстер-Авіа" Андрій Міщенко.

Варто також відзначити, що на момент подачі заявки для участі в конкурсі "Майстер-Авіа" не мала сертифікату відповідності на право обслуговування пасажирів в аеропортах від Державіаадміністрації.

Стартовий розмір орендної плати, який був виставлений в умовах конкурсу, - 5% від вартості майнового комплексу, визначеної експертами. "Майстер-Авіа" запропонувала суму в 5,5%. Крім орендної плати, переможець конкурсу зобов'язується погасити заборгованість "Міжнародного аеропорту "Київ" перед банком "Хрещатик" у розмірі 22 млн грн. Ці гроші були виділені аеропорту в рамках кредитної лінії на будівництво злітно-посадочної смуги. Під заставою в банку перебуває низка будівель аеропорту.

Читайте також:

"Укртелеком" зацікавив багатьох іноземних інвесторів

У Азарова обіцяють битву за "Бориспіль"

Аеропорт в Жулянах віддадуть в приватні руки на 49 років

Фонд держмайна визнав, що продав "Луганськтепловоз" задешево

Залиште свій коментар

Вибір редакції