Білорусі прогнозують інфляцію у 100%

Білоруські фахівці в галузі економіки очікують, що рівень інфляції в країні цього року перевищить 100%.

Інфляція в Білорусі за підсумками 2011 року за поганого розвитку ситуації може подолати 100%, заявив білоруський економіст Ярослав Романчук.

"Вже сьогодні видно, що мінімальний розмір інфляції до кінця року буде на рівні 65%, а максимальний - 100% або вище", - сказав він. Романчук зазначив, що багато в чому рівень інфляції буде залежати від того, в якому обсязі в Білорусі буде проводитися емісія.

"Я не дуже зрозумів Лукашенка, який заборонив емісію. Чи буде емісія обмежена або взагалі нічого не будуть додруковувати", - вважає експерт.

При цьому він додав, що для скорочення рівня інфляції "логічно було б скоротити грошову масу приблизно на 20%". "У такому випадку можна було б утримати інфляцію на рівні 65%", - вважає експерт.

"Якщо все піде такими темпами, які ми спостерігаємо зараз, то за сотню відсотків інфляція переступить легко", - додав економіст. Романчук також нагадав, що за вісім місяців поточного року інфляція в Білорусі склала 48,5%, а індекс цін виробників промислової продукції - 73%.

За підсумками 2010 року інфляція в Білорусі досягла 9,9%. На 2011 рік прогноз уряду Білорусі щодо інфляції становив 7,5-8,5%.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service очікує девальвації білоруського рубля до долара на 30-50% після часткової лібералізації курсу, яку анонсував наприкінці серпні президент країни Олександр Лукашенко.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Наразі офіційна вартість долара в країні складає близько 5 тис. рублів, на чорному ринку він продається за 8 тис. рублів, а на безготівковому - більш ніж за 9 тис. рублів.

Читайте також:

Білоруський рубль обвалиться ще на 50%

Білорусь відпустить рубль у "вільне плавання"

Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Інфляція у Білорусі за рік виросла майже на 50%

Лукашенко пообіцяв за 2 місяці стабілізувати валютний ринок

Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: