Ціна нафти впала до річного мінімуму

Через загрозу рецесії світової економіки ціни на нафту продовжують падати.

Ціни на нафту європейської марки Brent впали в ході торгів 4 жовтня нижче відмітки 100 доларів за барель і відновили річний мінімум. Вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знизилася на 2,2%, до 99,53 долара за барель.

Інвестори розпродають сировинні активи, побоюючись рецесії в єврозоні і уповільнення темпів росту світового ВВП, яке може привести до зниження попиту на корисні копалини, констатують аналітики.

S&P удруге за останні п'ять тижнів знизило прогноз по росту ВВП єврозони. Так, агентство чекає, що ріст ВВП регіону в 2012 році складе 1,1%, а не 1,5%, як очікувалося раніше. Раніше у вівторок, 4 жовтня, американський банківський гігант Goldman Sachs на тлі боргових проблем в єврозоні радикально знизив свій прогноз по росту економіки регіону в 2012 році - відразу на 1,2 процентного пункту, до 0,1% з тих, що очікувалися раніше 1,3%.

Автори доповіді також чекають рецесії в Німеччині і Франції. Крім того, на думку фахівців банку, ризик рецесії в США збільшився і складає приблизно 40%. "Якщо не ліквідовані передумови кризи, потрібно чекати другу хвилю - ось вона і накотила, - говорить директор департаменту стратегічного аналізу компанії ФБК Ігор Ніколаєв. - Після подолання психологічного рубежу ціни на нафту в 100 доларів ситуація, швидше за все, розвиватиметься негативно".

Читайте також:

Проблеми Греції вдарили по світових цінах на нафту

Ціни на нафту впали до шеститижневого мінімуму

Європа обвалила ціни на нафту до тритижневого мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: