До кінця червня гречка знову здорожчає – експерт

Вартість крупи зрівняється з ціною курятини.

Протягом червня гречка продовжуватиме дорожчати щотижня на півтори гривні й до кінця місяця сягне середньої ціни у 38 грн.

Про це в прямому ефірі програми "Сніданок з "1+1" розповів генеральний директор і засновник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Він уже понад 20 років працює у цій галузі. Знає, як формуються ціни на продукти у магазинах і як вони залежать від врожаю.

"До кінця червня відбудеться цікава подія. Уперше гречка за ціною зрівняється з курятиною. За статистикою, нині середня вартість гречки у країні 34 гривні, а курятини – 38 гривень. Щотижня гречка дорожчає на півтори гривні. Держава взагалі не звертає увагу на те, що відбувається на цьому ринку. Відповідно люди, які купили увесь (минулорічний) урожай, щотижня піднімають ціни на півтори гривні. Причини, крім монополізму, – ніякої. Це просто бажання окремих людей отримати надприбуток", – говорить Дорошенко.

"Комітет досліджує ринки споживчих (в тому числі соціально значимих для населення) товарів і з'ясовує, чи пов'язані причини стрімкого збільшення ціни на крупу гречану із порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції. Розслідуємо можливі антиконкурентні узгоджені дії виробників гречаної крупи. Якщо виявиться, що учасники ринку — у змові, Комітет може накласти штрафні санкції у розмірі до 10% від доходу за попередній фінансовий рік, а також — надати рекомендації з метою усунення порушень", – говориться в свіжому інформаційному дайджесті Антимонопольного комітету України.

Раніше міністр агрополітики та продовольства Тарас Кутовий констатував, що гречка може здешевшати лише після збору нового врожаю.

ВідеоЧи зіпсує врожай дощове літо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: