Економічна криза скоротила ріст заробітної плати удвічі

Так, за період 2008-2009 років ріст заробітної плати у Східній Європі та Центральній Азії в середньому сповільнився удвічі.

Глобальна фінансова і економічна криза не лише позбавила роботи мільйони людей, але і привела до скорочення прибутків тих, хто продовжує працювати.

За даними нового дослідження Міжнародної організації праці (МОЗ), за період 2008-2009 років ріст заробітної плати в середньому сповільнився удвічі.

Причому найбільш різким спад виявився в країнах Східної Європи і Центральної Азії. Якщо в 2007 році ріст зарплат складав 17%, то в 2008 - вже трохи більше 10%, а в 2009 заробітна плата в регіоні скоротилася більш ніж на 2%.

Ще одна тривожна тенденція, про яку попереджають автори доповіді - ріст долі найманих робітників, що отримують мінімальну або дуже низьку заробітну плату.

"Це, у свою чергу може привести до росту соціальної напруженості, особливо у тому випадку, якщо окремі групи людей вирішать, що в умовах кризи вони зазнали занадто великих втрат - в той час, як плоди від передуючого періоду економічного росту і можливого майбутнього підйому економіки розподіляються нерівномірно", - відзначили в регіональному бюро МОЗ в Москві.

У доповіді МОЗ говориться, що відновлення економіки багато в чому залежатиме і від купівельної спроможності населення.

Читайте також:

Україні загрожує нова криза через зростання боргів

Після Нового року реальна зарплата українців зменшиться

Нардеп-регіонал погодився працювати двірником

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: