Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерт пояснив, чому зростають ціни на бензин

У прив'язці до валюти ціна бензину насамперед залежить від цін на нафту.

Основна причина того, що ціни на бензин в Україні підвищуються, це те, що вартість нафти у світі продовжує зростати.

Цього разу основним драйвером зростання виступають події в Ірані - великої нафтовидобувної країни, ціни досягли трирічного максимуму - $ 68 / барр, розповів директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн в інтерв’ю LB.ua.

Він також порівняв це з минулим роком, коли основну його частину ринок перебував в діапазоні $ 50-55 / бар.

«Якщо дивитися на фінансові показники українських мереж АЗС, то, незважаючи на підйом цін протягом всієї осені і грудня, вийти на нормативний рівень рентабельності багатьом не вдавалося. Тобто ціни росли, але меншими темпами, ніж це диктувала кон'юнктура. Жовтень-листопад 2017 роки (за грудень даних наразі немає) багато мереж спрацювали в нуль або з невеликим плюсом. Тому недавнє подорожчання - це ще і реакція ринку, який вирішив привести ціни у відповідність з економічною реальністю», - зазначив Куюн.

Він додав, що у прив'язці до валюти ціна бензину насамперед залежить від цін на нафту, що в структурі вартості на АЗС займають близько 45%. Останній виток зростання цін на нафтопродукти наразі неоднорідний, не всі мережі його підтримали - лише у двох мереж паливо подорожчало на гривню, у когось на 20-30 коп. /л, а хтось і зовсім поки не відреагував на те, що відбувається.

ВідеоТСН.Тиждень з'ясувала причини підвищення вартості пального

Нагадаємо, за кілька місяців літр пального суттєво здорожчав. Валютні проблеми - б'ють по споживачах. Що слабший курс гривні, то більше грошей потрібно зібрати в Україні, щоби купити пальне за кордоном. В Європі ціни теж розігрілися. Чорне золото під маркою Brent коштує 63 долари за барель. Це тисне на позначки АЗС та обмінників. Рахувати треба так: кожні десять копійок росту курсу валют - це плюс вісім копійок у ціні бензину. І це сталося у так званий мертвий сезон, коли заправки мають боротися за покупця.

Залиште свій коментар

Вибір редакції