Експерти вважають, що Митний союз гальмує розвиток Росії

Митний союз може принести користь країнам-учасницям лише в короткотривалій перспективі.

Митний союз є протекціоністським союзом, а значить негативно впливає на розвиток економік країн, що входять в нього, в довгостроковому періоді, вважає економіст інвесткомпанії Phoenix Capital Олександр Лозовий.

"Торгові обмеження є несприятливими для економічного зростання в довгостроковій перспективі", - сказав фахівець. За його словами, виграють від Митного союзу російські машинобудування, металургія і добувна промисловість. Виграє також Білорусь, економіка якої опинилася в складній ситуації. Заробляє політичні бали Казахстан.

Але отримати користь від протекціоністського союзу можна тільки в короткостроковій перспективі. При цьому пересічні громадяни цю вигоду навряд чи відчують. "Їх добробут навряд чи зміниться від утворення Союзу навіть в короткостроковій перспективі", - говорить Лозовій.

Нагадаємо, президент України Віктор Янукович допускає співпрацю України і Митного союзу у форматі "3 + 1". Тобто тільки в тих частинах, які не завадять інтеграції України в ЄС.

Як пояснили в Адміністрації президента формат "3 + 1" міг би містити в собі, зокрема, секторальні угоди про вільну торгівлю, створення "вільних експортних зон", реалізацію спільних програм розвитку інфраструктури і транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, спільну модернізацію системи держстандартів за європейськими зразками, розробку і впровадження механізмів підвищення ефективності співробітництва митних і податкових органів, створення спільного ринку освітніх послуг і багато чого іншого.

Читайте також:

Митний союз обклав митом українську металопродукцію

Володимир Путін заявив, що країни Митного союзу створюють новий полюс світової

Митний союз обмежив ввезення м'яса та молока з України

економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: