Електроенергія в Україні виявилась найдешевшою у Європі

Українці та білоруси платять за електроенергію найменше у Європі. Надорожче "світло" споживають у Данії.

Україна опинилася на першому місці в рейтингу країн Європи за цінами на електроенергію.

Про це свідчать результати дослідження рівня тарифів на електроенергію для населення в різних державах Європи, проведеного експертами Центру економічних досліджень "РІА-аналітика".

Рейтинг був підготовлений на підставі оцінки вартості електроенергії для населення за даними статистичних комітетів і регулюючих органів різних країн на останню доступну дату. Розрахунок цін на електроенергію робився шляхом перерахунку місцевої валюти в російські рублі по курсу ЦБ РФ.

За оцінками експертів, вартість одного кВт г для жителів України складає 1,0 руб. В той же час, за словами авторів дослідження, необхідно розуміти, що невисокий рівень доходів населення робить вартість електрики украй соціально значимим параметром для українців. Як наслідок, минулі підвищення тарифів в 2011 році істотно відбилися на витратах населення України, хоча рівень цін залишився украй низьким для Європи.

Друге і третє місце з кінця рейтингу займають Білорусь зі своєю соціально-орієнтованою економікою (1 руб. за кВт г) і Казахстан, де населення купує електроенергію в середньому по 1,7 руб. за кВт г., а значна частина генерації працює на відносно дешевому власному вугіллі. Четверте місце по дешевизні електроенергії займає Вірменія (1,9 руб. за кВт г). Росія в рейтингу на п'ятому місці з показником в 2,2 руб. за кВт г електроенергії для населення.

Як показали результати рейтингу, найдорожча електроенергія у жителів Данії - сім'ї цієї країни в перерахунку платять в середньому 11 рублів за кВт г. Експерти відмічають, що в Данії практично немає власних запасів палива і гідроресурсів для виробництва енергії, а також існує заборона на атомну енергію, що істотно відбивається на рівні цін. В результаті, нині в цій країні активно розвиваються альтернативні види енергії.

Висока вартість електрики є локомотивом альтернативної енергетики і для країни, що займає друге місце з кінця, - в Німеччині вартість одного кВт г для населення складає в перерахунку 9,9 руб. На третьому місці в рейтингу - Кіпр, чия енергосистема на відміну від більшості країн Європи є ізольованою, а у виробництві електроенергії фактично немає альтернативи мазуту. У результаті ця країна істотно страждає від високих цін на нафту, які власне і зумовлюють високі позиції Кіпру в рейтингу.

У п'ятірку країн з найдорожчою електрикою для своїх жителів увійшли також Бельгія і Швеція. У цих країнах один кВт г обходиться в 8,0 руб. і 7,9 руб. відповідно.

В цілому, експерти роблять висновок, що ціни на електроенергію далеко не завжди пов'язані з наявністю власних потужностей або енергоресурсів. Багато в чому вони визначаються економічною політикою держав.

Нагадаємо, що національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) з 1 квітня 2011 р підвищила на 15% тарифи на електричну енергію для населення. Таке рішення було прийняте НКРЕ на засіданні комісії 17 березня.

Читайте також:

Білорусь перейде на українську електроенергію

Будинки без газу платитимуть за світло менше

Українці дізналися як заощадити на електроенергії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: