Фірташ виторгував у Кабміну дешевий газ для своїх підприємств

Кабмін зробив підприємствам Фірташа величезні знижки на газ. Замість 390 доларів, бізнесмен заплатить 170 доларів за тисячу кубометрів.

Бізнесмен Дмитро Фірташ домовився з Кабінетом міністрів про постачання дешевого газу своїм хімічним підприємствам.

Трейдер RosUkrEnergo, в якому Фірташу належать 50% акцій, продасть його хімзаводам 4 млрд кубометрів газу по 170 доларів за тисячу кубометрів, пише Комерсант-Україна.

У суботу, 16 квітня, прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Росія погодилася знизити з 390 доларів до 170 доларів за тисячу кубометрів вартість газу для українських виробників азотних міндобрив.

За цією ціною буде поставлено 4 млрд кубометрів палива - майже 10% річного обсягу поставок російського газу в Україні.

Насправді йдеться про газ трейдера RosUkrEnergo, в якому російському "Газпрому" належить 50%, ще 50% - підприємцеві Дмитру Фірташу, повідомило джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Причому паливо буде поставлено виключно хімпідприємствам, що входять до Group DF Фірташа, - концерну "Стірол", черкаському і сіверодонецькому "Азоту" та "Рівнеазоту".

В обмін на поступки, частина обсягу міндобрив, які підприємства вироблять з газу RUE, буде продана на внутрішньому ринку.

У березні в Group DF повідомили, що хімпідприємства Фірташа підписали з аграріями договори, що передбачають поставки на внутрішній ринок добрив за цінами на 20-25% нижче ринкових.

Як відомо, виробничі потужності хімпідприємств Дмитра Фірташа становлять близько 70% потенційного виробництва аміаку в країні, близько 60% - карбаміду і майже 100% - аміачної селітри.

Читайте також:

Азаров назвав справедливу ціну на російський газ

Фірташ повертається на газовий ринок

Глава Адміністрації Януковича: з Фірташем ми дружимо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: