Греція оголосить дефолт, але із єврозони не вийде

Рейтингове агентство Fitch прогнозує, що боргова криза Греції змусить її оголосити дефолт.

Греція оголосить дефолт за своїми борговими зобов'язаннями, але не залишить зону обігу євро. Про це йдеться в доповіді Fitch про фінансову кризу в єврозоні.

"Занепокоєння з приводу можливого розпаду єврозони значно перебільшені", - зазначив голова аналітичної групи Fitch з незалежних рейтингів Девід Райлі.

В агентстві переконані, що ціна дезінтеграції зони євро надто висока, щоб допустити вихід з валютного союзу хоча б однієї держави.

Втеча з єврозони буде для Греції економічно нераціональною, вважає Fitch, але навіть якщо припустити, що Афіни добровільно і за згодою інших країн єврозони повернуться до національної валюти, це створить сумний прецедент, який підірве єдність в єврозоні та послабить ступінь прихильності країн-учасниць своїм зобов'язанням .

Зі свого боку, деякі економісти вважають, що відмова Афін від євро в сформованих обставинах могла б бути "найменшим злом".

На їх думку, повернення до драхми, яку уряд Греції може девальвувати на свій розсуд, підвищить міжнародну конкурентоспроможність грецьких товарів

Інші експерти вказують на катастрофічні наслідки такого кроку - масове вилучення вкладів з банків, втеча капіталу і робочої сили з розореної країни.

Нагадаємо, 12 вересня заступник міністра фінансів Греції Філіппос Сахінідіс заявив, що влада країни має коштів, щоб утримати країну на плаву лише до жовтня.

Читайте також:

Меркель і Саркозі пообіцяли не викидати Грецію з ЄС

Вірогідність дефолту Греції складає майже 100%

В жовтні у Греції закінчаться гроші

Найбільші банки Греції об'єднаються

Сорос закликає Грецію і Португалію вийти з єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: