Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман вигадав альтернативу субсидій для українців

Прем'єр пропонує 12-місячну розстрочку для виплат комунальних платежів.

Чергові непорозуміння із субсидіями виникли вже на самісінькому початку опалювального сезону. Як з'ясувалося, бюджетні дотації зменшили вдвічі, а всі заощаджені споживачами торік гроші чиновники повернули державі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Стареньку хатину в селі Копилів Київської області Наталя Бензак разом із чоловіком та двома дітьми отримала від батьків. На її опалення минулої зими родина отримувала грошову субсидію, еквівалентну 600 кубометрам газу на місяць. Цілком блакитне паливо родина не використовувала. Іноді палили дровами, аби заощадити. Для цього встановили твердопаливний котел. Температуру в приміщені тримали не вище 20 градусів. Таким чином за весь опалювальний сезон на рахунку Наталії назбиралося 8 тисяч гривень. Жінка каже, що заощаджені кошти планували витратити на утеплення будинку, але їх просто забрали. "Звісно, нам це не сподобалося. А сенс економити, скажіть? Людям тепер не буде сенсу економити, а тим паче, якщо урізали ліміт – люди просто не будуть вкладатися в ці норми. Зараз стане всім важче", - вважає господарка будинку.

Відео Цьогорічні субсидії на опалення газом та електрикою зменшили вдвічі

Директор департаменту держдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко пояснює, що субсидії призначаються не на фактичні об'єми споживання, а на так званий соціальний норматив. Торік його суттєво завищили, до того ж і зима була теплою, відтак переплата становила понад 15 мільярдів гривень. У квітні цього року постановою Кабміну ці кошти повернули державі. "Вибачте, це бюджетні кошти. Це кошти платників податків. Якби ми віддали ці 15 мільярдів зараз, то ми б на кінець року мали ще десь шукати ресурс. У кого? Забрати у тих же пенсіонерів із пенсій, правильно? В бюджетників із зарплат?", - питається посадовець.

Тепер заощаджені гроші можна переносити на наступний місяць, але тільки впродовж опалювального сезону. Якщо опалювання приватне, гроші зберігатимуться до наступної зими. Експерти кажуть, що для того, аби людина мала стимули заощаджувати, треба замінити субсидії грошовою компенсацією. Тоді монетизована економія може бути використана на ті цілі, які хоче сама людина, котра заощадила гроші та енергію.

Фотогалерея Утеплення горища - кращий спосіб заощадити на опаленні (4 фото)

У мінсоцполітики запевняють, що вже працюють над цим питанням. Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман запропонував альтернативу. "Ми впровадимо 12-місячну розстрочку на оплату ЖКХ для тих, хто не бажає отримувати субсидію. Тобто у нас є два механізми, які можна використовувати: субсидія, адресна допомога безповоротна, і з іншого боку, якщо такий варіант неприйнятний з тих чи інших причин, будь ласка, споживаємо сьогодні, а платимо 12 місяців", - пояснив керівник уряду.

Як повідомлялося у вересні, Кабмін доповнив та змінив правила щодо оформлення, нарахування, перепризначення та скасування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Відтепер українським сім'ям, в оселях яких приписалися нові жителі, скасовуватимуть автоматичний перерахунок субсидій та взагалі цю пільгу. Субсидії скасовуватимуть із наступного місяця після реєстрації нових мешканців. Аби отримувати цю пільгу й надалі, такі родини повинні будуть звернутися для оформлення повторно.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Залиште свій коментар

Вибір редакції