Іноземні страхові компанії покинуть Україну

За рік з України зникли 24 страхові компанії.

З жовтня 2009 по жовтень 2010 кількість страховиків в Україні зменшилася на 24 компанії, а багато закордонних компаній серйозно задумались про відхід з українського ринку.

Про це заявили учасники засідання Комісії з питань страхування при Українському національному комітеті Міжнародної торгової палати, повідомила прес-служба МТП.

Експерти відзначили, що страховий ринок, який сьогодні представлений більш ніж 400 страховиками, серед яких десятки компаній з розвиненою інфраструктурою і компаній з участю капіталу іноземних страховиків, у повній мірі відчув на собі вплив фінансової кризи і до цього часу знаходиться під впливом посткризових явищ.

Згідно дослідження компанії «ДАГДА», обсяги класичного страхування за 9 місяців 2010 року впали більш ніж на 15%. У таких умовах фінансування проекту створення універсальної державної страхової компанії - далеко не кращий варіант використання бюджетних коштів не тільки в економічному сенсі, а й з точки зору державного управління, вважають фахівці.

Учасники засідання зійшлися на думці, що державні страхові компанії можуть створюватися виключно для страхування тих ризиків, які не можуть бути прийняті комерційними страховиками, але які необхідно страхувати для виконання державних завдань (політичні ризики, ризики зміни курсів валют, ризики зниження вартості нерухомості і т. д.).

Президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов зазначив, що на даний момент є реальна потреба у створенні тільки спеціалізованих державних страхових компаній - наприклад зі страхування фінансових ризиків в експортних контрактах або аграрних ризиків, де важливий не стільки комерційний ефект від страхування, як підтримка тієї галузі економіки, в якій працює компанія.

Читайте також:

Понад 1000 страховиків в Україні працює нелегітимно

В Україні створять "чорний список" страховиків

Туристичні страховки для українців подорожчали на третину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: