Історичний мінімум: НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%

Історичний мінімум: НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%

Нацбанк зазначає, що це, зокрема, підтримає економічне відновлення в умовах помірної інфляції.

Національний банк України вирішив зберегти облікову ставку на рівні 6,0% річних з 4 вересня 2020 року. Таким чином, ставка залишилася на найнижчому рівні за історію незалежної України.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Збереження м’якої монетарної політики підтримає економічне відновлення в умовах помірної інфляції та високої невизначеності щодо подальшого перебігу пандемії в Україні та світі", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у липні голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин зазначив, що відставка Якова Смолія з посади голови НБУ та призначення нового голови Нацбанку "ознаменоване кількома важливими подіями". Зокрема, це підписання угоди з ЄС про отримання 1,2 млрд кредиту, а також – стабільність у монетарній політиці НБУ. 

Відео Нацбанк виводить з обігу монети номіналом 25 копійок і банкноти, які друкували до 2003 року

З першого жовтня монетами номіналом 25 копійок, а ще банкнотами, які друкували до 2003 року, вже не можна буде розраховуватись. Нацбанк виводить їх з обігу. Платити такими купюрами і монетами дозволяють ще місяць, а потім  їх можна обміняти на сучасні гроші. Також поступово приберуть одно- та дво-гривневі банкноти, і старі одногривневі монети. Їх замінятимуть сучасними монетами. Такі нововведення, переконані в Нацбанку, спростять розрахунок готівкою, та здешевлять її виготовлення.  

Нацбанк виводить з обігу монети номіналом 25 копійок і банкноти, які друкували до 2003 року

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів